گروه صنایع معدنی فولاد
 
معاون امور معدنی وزیر صمت خبر داد:
بهین یاب را اصلاح می‌کنیم
تقاضای خرید فولاد واقعی می‌شود تا دیگر دلالان جولان ندهند
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد: «با همکاری استان‌ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد از بورس در دستور کار است.»
 
به گزارش ماین نیوز، داریوش اسماعیلی گفت: با همکاری استان‌ها، واقعی سازی میزان تقاضای فولاد در بورس در دستور کار است و برای کنترل بازار فولاد کشور در اسفندماه، افزایش عرضه و مدیریت تقاضا در اولویت قرار دارد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در جلسه ویدئو کنفرانس با روسای سازمان‌های صمت استان‌ها افزود: هم اکنون حدود ۳۰ درصد از تولید فولاد کشور مورد مصرف واحدهای داخلی است که در صورت رعایت نکردن الزامات عرضه، مدیریت و ممنوعیت صادرات این محصول عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر نظارت‌های اعمالی بر روند عرضه، مدیریت تقاضا از طریق اصلاح سیستم بهین یاب و کنترل مجدد میزان مصرف مواد اولیه واحدهای تولیدی، برای جلوگیری از درخواست‌های غیر واقعی در دستور کار است.

داریوش اسماعیلی گفت: در صورت عدم همخوانی میزان تقاضا و مصرف در محل واحد صنعتی، حتماً این موضوع به عنوان تخلف لحاظ شده و با متخلفان برابر قانون برخورد قاطعی خواهیم داشت.

وی افزود: برای نظارت دقیق روی واقعی سازی درخواست‌ها در سامانه بهین یاب دستورالعملی ویژه تدوین و ابلاغ شده است.

معاون امور معدنی وزارت صمت ادامه داد: میانگین مواد اولیه مورد تقاضا از سوی واحد صنعتی سال‌های ۹۵ و ۹۶ خواهد بود و قطعاً در این فرآیند فقط واحدهای فعال برای تخصیص مواد اولیه مورد تایید خواهند بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۴
کد مطلب: 49462
 
مرجع : اقتصاد آنلاین