گروه معادن سنگ آهن
 
غبارجمع آوری شده به کنسانتره سنگ آهن تبدیل می‌شود
گروه معادن >سنگ آهن - یکی از بزرگ‌ترین پروژ های حذف غبار کارخانه‌های فرآوری خشک سنگ آهن کشور در این شرکت راه اندازی شد. ارتقای سلامت انسانی، یکی از ویژگی‌های برجسته راه اندازی این پروژه است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر؛ یکی از بزرگ‌ترین پروژهای حذف غبار کارخانه‌های فرآوری خشک سنگ آهن کشور در این شرکت راه اندازی شد. ارتقای سلامت انسانی، یکی از ویژگی‌های برجسته راه اندازی این پروژه است.

این شرکت فاز نخست پروژه طراحى و نصب غبارگیرهاى خشک کارخانه تغلیظ را وارد مدار تولید کرد. این پروژه مشتمل بر راه اندازى و تست صحت عملکرد یک دستگاه بَگ فیلتر ١٢٠ هزار مترمکعبى به همراه مجموعه موتور و فن، کمپرسور، روتارى وَلو و اِسکروکانوایر، پایپینگ هوافشرده، آب سیلینگ پمپ هاى اسلارى و همچنین ساکشِن تست مجموعه هود و داکتینگ پروژه است که با موفقیت و به صورت لوکال توسط مدیریت اصلاح خطوط تولید، انجام گرفت.

تاییده انجمن متخصصان محیط زیست

طرح فوق که یکى از بزرگ‌ترین پروژه هاى ملى حذف غبار کارخانه‌های فراورى خشک کشور به شمار مى‌رود، از سوی انجمن متخصصان محیط زیست ایران نیز مورد تایید قرار گرفته است. تاثیر ویژه راه اندازی چنین پروژه ای علاوه بر حذف غبار، سبب ارتقای سلامت نیروى انسانى فعال در کارخانه تغلیظ خواهد بود. همچنین از دیگر اثرات این طرح می‌توان به افزایش آماده به کارى تجهیزات و طولانى‌تر شدن بازه بین تعمیرات این کارخانه و نیز رشد میزان شاخص MTBF تجهیزات اشاره کرد.

استحصال کنسانتره از غبار جمع آوری شده

غبار جمع آورى شده توسط این مجموعه، به منظور استحصال کنسانتره موجود در آن به صورت اسلاری به کارخانه فرآورى غبار ارسال خواهد شد و کنسانتره موجود در آن بازیافت مى شود این در حالی است که پیشتر غبار ایجاد شده، به صورت باطله بدون استفاده می‌ماند.

پروژه مذکور پس از نهایى شدن فلسفه کنترلى و ایجاد ارتباط نرم افزارى با اتاق کنترل این کارخانه و رفع مشکلات کدینگ و نیز رفع پانچ هاى مربوطه (که در حال انجام است)، طى ١٠ روز آینده به بهره بردارى کامل خواهد رسید.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۲
کد مطلب: 49460
 
مرجع : اخبار فلزات