گروه معادن سرب و روی
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان:
معدن سرب و روی انگوران گردشگر می پذیرد
گروه معادن >سرب و روی - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: معدن سرب و روی انگوران ۹۸ ساله انگوران، بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه که همچنان فعال است، پذیرای تورهای گردشگری می شود.
 
به گزارش ماین نیوز و به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند، گفت: معدن انگوران جزء معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه‌های خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه معرفی معدن انگوران زنجان در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری انجام شد، افزود: گردشگری معدنی در معدن انگوران زنجان بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه، از طرف وزیر میراث فرهنگی نیز مورد استقبال قرار گرفت.

ارجمند با بیان اینکه این معدن در ۱۳۰ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد. فعالیت این معدن به سال ۱۳۰۱ بر می‌شود، گفت: بر اساس برنامه ریزی که در معدن انگوران صورت گرفته بازدید از پیت معدنی، تونل زیرزمینی، معدن تراورتن و ورودی ییلاق همه از جاذبه‌های گردشگری بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان عنوان کرد: گردشگران در آینده نزدیک می‌توانند از طریق دفاتر خدمات گردشگری نسبت به ثبت نام در تور گردشگری معدن انگوران اقدام کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۱
کد مطلب: 49376
 
مرجع : خبرگزاری مهر