گروه معادن
 
معادن کرومیت خراسان رضوی مشمول تخفیف در پرداخت حقوق دولتی شدند
گروه معادن - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: معادن کرومیت این استان که در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته قرار گرفته‌اند از ۱۰ درصد تخفیف در پرداخت حقوق دولتی برخوردار شدند.
 
به گزارش ماین نیوز، محبعلی ترکاشوند افزود: بیش از ۴۰ معدن کرومیت این استان در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، نیشابور، تربت‌حیدریه، کاشمر و فریمان قرار دارد.

وی ادامه داد: ذخایر کرومیت خراسان رضوی جزو ذخایر معدنی مهم کشور است که بسیاری از آنها فرآوری شده و در تولید فولاد در این استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی گفت: با توجه به بررسی‌های کارشناسی و گزارشات به دست آمده، براساس اختیارات تفویض شده از سوی شورای عالی معادن به این استان، تمام معادن کرومیت واقع شده در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته از تخفیف ۱۰ درصدی در پرداخت حقوق دولتی بهره‌مند شدند.

ترکاشوند افزود: در این راستا بهره‌برداران معادن کرومیت در شهرستان‌های جغتای، فریمان و جوین می‌توانند حقوق دولتی خود را با تخفیف پرداخت کنند.

حقوق دولتی معادن طبق قانون براساس درصدی از نرخ ماده معدنی محاسبه می‌شود، نحوه وصول حقوق دولتی معادن تابع مفاد قانون معادن و آئین نامه اجرایی مربوط به آن است که هرسال توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها پیگیری می‌شود.

کرومیت تنها منبع تامین‌ کننده‌ کروم بوده که در ساخت آلیاژها و تهیه فولادهای ویژه از ارزش بسیار برخوردار است. کروم و کرومیت موارد استفاده متفاوت به‌ صورت مستقیم و غیر مستقیم داشته و به شکل چشمگیر در بخش‌های گسترده‌ای از سیستم صنعتی مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب: 49364
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا