گروه معادن فلزات گرانبها
 
با حضور وزیر صمت
افتتاح کارخانه تولید شمش طلای بردسکن
گروه معادن >فلزات گرانبها - کارخانه تولید شمش طلای بردسکن با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار خراسان‌رضوی افتتاح شد.
 
به گزارش ماین نیوز، این کارخانه با سرمایه‌گذاری ۱۲۰میلیارد تومانی احداث شده است و برای ۱۸۰نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین امروز در حاشیه بازدید از طرح توسعه واحد نساجی شهرستان بردسکن خراسان رضوی با بیان اینکه ۹۰درصد پوشاک مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شود افزود: با این حال در حوزه نساجی، پوشاک و پارچه نیاز بیشتری به تولید داریم و امسال این حوزه جزو طرح های ویژه این وزارتخانه است.

رضا رحمانی با اشاره به تقویت زنجیره تولید نساجی افزود: امسال در حوزه پارچه و نساجی چند واحد به بهره‌برداری می‌رسد و چند واحد نیز در حال احداث است.

وی با بیان اینکه در برخی موارد مربوط به پارچه به خودکفایی رسیدیم و واردات در این خصوص متوقف شده است ادامه داد: پیش از این در حوزه چادر مشکی حدود ۹۰درصد نیاز کشور از خارج تامین می‌شد اما با طرحهای جدید در حوزه تولید پارچه چادر مشکی که به زودی به اجرا در می‌آید طی ماه های آتی پارچه داخلی چادر مشکی با کیفیت مطلوب به بازار عرضه می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از اردیبهشت امسال تا کنون بسیاری از صنایع مانند فولاد، مس، آلومینیم و خودرو تحریم بودند اما در این بخش افزایش تولید ویژه‌ای داشته‌ایم.
وی ادامه داد: امسال صنایع نساجی جزو طرحهای دارای اولویت است و دولت حوزه نساجی را جزو طرحهای اقتصاد مقاومتی قرار داده است.

رحمانی گفت: واردات کالا بر اساس ثبت سفارش و نیاز داخل انجام می‌شود و در صورتی که هر واحد تولیدی بتواند کالا را با کیفیت و به اندازه نیاز داخل تولید کند واردات آن کالا متوقف می‌شود که در این زمینه امسال هزار و ۵۰۰ردیف تعرفه وارداتی حذف شده و جلوی واردات این اقلام گرفته شده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های درآمدی دولت افزود: امسال تلاش کردیم از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه۹۸، منابع صندوق توسعه ملی و منابع دیگر در قالب طرحهای اقتصادی تسهیلات بسیار به بخش تولید اختصاص دهیم.

وزیر صمت ادامه داد:سعی کردیم منابع مالی موجود را به صورت بهینه به طرحهای اقتصادی تخصیص دهیم تا طرحها به بهره‌برداری کامل برسند که از جمله این واحدها، نساجی بردسکن است که امروز از آن بازدید شد، منابع مالی فاینانس این واحد نساجی از بانک صنعت و معدن تامین می‌شود.

وی گفت: مشکل اصلی در شرایط کنونی کمبود نقدینگی است که با همکاری بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی، از طریق شیوه‌های نوین مالی از جمله بازار سرمایه یا انتشار اوراق مشارکت و همچنین تشکیل صندوق‌های خاص تلاش کردیم از همه منابع موجود برای جبران این کمبود بهره‌ بگیریم.

رحمانی افزود: مهمترین درخواست ما از بانک‌ها این است که با صنعت همراهی کرده و منابع موجود را در اختیار بخش تولید قرار دهند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در راس هیاتی از معاونان و مدیران این وزارتخانه به منظور بهره‌برداری از چند طرح صنعتی و بازدید از چند واحد تولیدی در شهرهای مشهد و بردسکن وارد خراسان رضوی شد.

در سفر رضا رحمانی، طرح توسعه واحد نساجی در شهرک صنعتی بردسکن مورد بهره‌برداری قرار گرفت، این طرح با سرمایه‌گذاری ۲هزار و ۷۰۰میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۲۵۰نفر ظرفیت تولید ۶هزار تن نخ را در سال دارد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب: 49334
 
مرجع : صدا و سیما