گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
تاسیس پارک زمین شناسی پیشرفته در شارجه
گروه اكتشاف و زمين شناسي - به تازگی یک پارک زمین شناسی پیشرفته به نام بحیث در بیابان‌های منطقه شارجه امارات آغاز به کار کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از نیواطلس، طراحی ساختمان‌های این پارک با الهام از فسیل‌های مختلف که در همین منطقه یافت شده، صورت گرفته و ظاهر مجموعه از بالا شبیه به خارپشت دریایی است.

ساخت این پارک زمین شناسی توسط شرکت انگلیسی هاپکینز آرشیتکتس انجام شده و فسیل‌های مختلف دریایی در آن قابل مشاهده است. قدمت برخی از این فسیل‌های باستانی به بیش از ۶۵ میلیون سال قبل بازمی گردد.

همچنین اشیای باستانی به دست آمده از دوران پارینه سنگی، عصر برنز و عصر آهن در این پارک زمین شناسی قابل مشاهده است. مجموعه فسیل‌های این پارک در پنج ساختمان مجزا نگهداری می‌شود و یک ساختمان هم برای ارائه خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ساختمان‌ها ابعاد مختلف دارند و بدنه آنها از صفحات فولادی تشکیل شده است.

یک سالن نمایش و یک کافه نیز در این پارک زمین شناسی وجود دارد و بازدیدکنندگان می‌توانند از نزدیک سنگ‌های حاوی فسیل و خود فسیل‌ها را مورد بررسی قرار دهند و اطلاعاتی در مورد سوابق تاریخی این منطقه مانند ناپدید شدن اقیانوس باستانی آن و ایجاد رشته کوه‌های آهکی را به صورت تعاملی مشاهده کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰
کد مطلب: 49293
 
مرجع : خبرگزاری مهر