گروه معادن سنگ آهن
 
با درخواست سهامداران تغییر پرتفو رقم خورد
گروه معادن >سنگ آهن - با توجه به انتظار سهامداران در جهت فعال کردن پرتفو به سراغ پهنه‌ها رفته و مراحل کار از مراحل اولیه یعنی اکتشاف تا بهره برداری در اختیار شرکت قرار گرفت تا فلزاتی غیر از آهن در دست اقدام قرار گیرد.
 
به گزارش ماین نیوز، عزیرالله عصاری مدیرعامل شرکت توسعه فلزات و معادن در شفاف‌سازی موضوعی مطرح شده از سوی سهامداران به بورس‌نیوز گفت: نکته‌ای که سهامداران به آن اشاره داشتند حوزه فعالیت "ومعادن" بوده و اینکه چرا این شرکت علیرغم نام آن (توسعه فلزات و معادن) تنها در حوزه سنگ آهن فعالیت داشته و پرتفو تنها در زمینه آهن فعال است.

وی ادامه داد: با توجه به انتظار سهامداران در جهت فعال کردن پرتفو به سراغ پهنه‌ها رفته و مراحل کار از مراحل اولیه یعنی اکتشاف تا بهره برداری در اختیار شرکت قرار گرفت تا فلزاتی غیر از آهن در دست اقدام قرار گیرد.

مدیرعامل "ومعادن" به همکاری با شرکت صبا نور اشاره داشت و عنوان کرد: با شروع همکاری پهنه‌ای به ابعاد ۱۲۵۰ کیلومتر مربع در منطقه "راور کرمان" از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته شد. لازم به ذکر است تقریبا ۸۸ درصد از سهام صبانور در اختیار شرکت توسعه فلزات و معادن است.

وی افزود: در حوزه پلی متال ورود به "سرب" و "روی" از تجربه تخصصی شرکت زرین معدن آسیا استفاده شد و همکاری این سه شرکت (ومعادن، صبانور و زرین معدن آسیا) آغاز شد.

عصاری در خصوص راه اندازی کارخانه عنوان کرد: بسیاری از معادن سرب و روی کرمان، به دلیل جلوگیری از "خام فروشی"، "سرب " و "روی " را نگه داری می‌کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۵
کد مطلب: 49291
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز