گروه معادن مس
 
پایان خام‌فروشی مس با افتتاح واحد فرآوری مس کاتدی با عیار ۹۹.۹درصد در دامغان
گروه معادن >مس - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از افتتاح یک واحد فرآوری مس با ظرفیت تولید ۲۰۰ تن در روز در شهرستان دامغان خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، بهروز اسودی در حاشیه افتتاح بخش فراوری این معدن که با حضور استاندار سمنان انجام شد اظهار کرد: در ادامه بهره برداری از پروژه‌های دهه مبارک فجر ۹۸ و در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ، واحد فرآوری مس دیان در شهرستان دامغان با حضور مسئولین استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی گفت: این واحد دارای ظرفیت اسمی ۱۰هزار تن در سال می باشد که ظرفیت تولید آن در حال حاضر ، ۲۰۰ تن کاتد مس در روز است که قابلیت ارتقاء تا ۳۵۰ تن در روز را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در این بخش تصریح کرد: برای راه‌اندازی این واحد حدود ۲۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته است که ۱۰۰ میلیارد آن در بخش معدن و دو محدوده پروانه بهره برداری و ۱۴۰ میلیارد آن نیز در بخش فرآوری می باشد و زمینه اشتغال حدود ۵۰ نفر را نیز فراهم کرده است.

اسودی اظهار کرد: با توجه به وجود این معدن و ارزش افزوده بالای مس به عنوان یک فلز استراتژیک، این واحد اقدام به راه‌اندازی واحد فرآوری کانسنگ مس با استفاده از روش هیدرومتالوژی و الکترووینینگ کرده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ارزش بالای محصول نهایی این واحد فراوری خاطرنشان کرد: محصول نهایی واحد فرآوری، مس کاتدی با عیار 99.9 درصد و پودر مس با عیار ۷۵درصد و رطوبت ۴۰ درصد است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
کد مطلب: 49280
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا