گروه صنایع معدنی فولاد
 
۱۲۰نیروی بومی به فولاد کاوه جنوب کیش پیوستند
گروه صنایع معدنی >فولاد - همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۲۰نفر از جوانان بومی هرمزگان که در آزمون و مصاحبه استخدامی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش قبول شده بودند، به این مجموعه صنعتی پیوستند.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش شامگاه دوشنبه در جشن اشتغال این کارخانه که با حضور خانواده کارکنان جدید برگزار شد گفت: نیروهای جذب شده پس از آموزش‌های لازم در مرحله دوم فعالیت شرکت مشغول فعالیت خواهند شد.

علی دهاقین افزود: این افراد در رسته های نگهداری و تعمیرات برق، الکترونیک و مکانیک، کارشناس تولید، اپراتور جرثقیل، تکنسین نگهداری و تعمیرات برق، الکترونیک و مکانیک و تکنسین تولید پذیرفته شدند.

با ورود نیروهای جدید، اشتغال مستقیم این واحد صنعتی از ۱۴۰۰نفر به ۱۵۲۰نفر رسید.

۷۵درصد محصول صادر می شود

مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش در حاشیه جشن اشتغال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساخت این واحد صنعتی در شرایط تحریم آغاز شد و فاز اول آن در همان شرایط تحریم به بهره برداری رسید و هم اکنون ۷۵درصد محصول تولیدی به کشورهای خارجی صادر می شود.

وی اضافه کرد: فاز دوم نیز با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰هزار تن محصولات فولادی در بهار سال آینده به بهره برداری می رسد و ظرفیت تولید به ۲میلیون و ۴۰۰هزار تن در سال افزایش خواهد یافت.

دهاقین از فولاد کاوه جنوب کیش به عنوان بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان در بخش فولاد نام برد و تصریح کرد: هم اکنون میزان تقاضای محصولات این شرکت سه برابر تولید آن است و چنانچه شرایط تنظیم بازار داخلی اجازه دهد؛ آماده ایم که صد درصد محصول تولیدی را صادر کنیم.

تامین نیروی متخصص یک چالش مهم است

مدیرعامل این واحد صنعتی یادآور شد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، هرمزگان به قطب فولاد کشور تبدیل خواهد شد اما همچنان تامین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز ، از چالش های مهم این بخش است.

دهاقین تاکید کرد: بسیاری از نیروهای کنونی بخش فولاد تا ۱۰سال آینده بازنشسته خواهند شد و باید از هم اکنون به فکر تامین نیروی جایگزین باشیم.

وی از مراکز آموزش عالی استان و مراکز آموزش فنی و حرفه ای خواست: برای پرورش نیروی انسانی در رشته های متالوژی ، سرامیک، مهندسی مواد و دیگر رشته های مورد نیاز بخش صنعت تلاش بیشتری داشته باشند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب: 49241
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا