گروه صنایع معدنی فولاد
 
بنابر اعلام معاون فناوری:
نخستین خط تولید داخلی "فولاد" راه‌اندازی می‌شود
کاهش ارزبری ۳۵ میلیون یورویی
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون فناوری فولاد مبارکه از کاهش ارزبری ۳۵ میلیون یورویی طی سال جاری با داخلی سازی هزار قطعه یدکی و راه اندازی نخستین خط تولید داخلی در سال آینده خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی نقوی اظهار داشت: موضوع بومی سازی از حدود ۱۸ سال پیش در فولاد مبارکه آغاز شده و طی این سال ها تجهیزات، قطعات یدکی، مواد اولیه و مواد مصرفی زیادی داخلی سازی شدند. بطور کلی بیش از ۶۵ درصد حجم خرید (از نظر تعداد) از اقلام داخلی انجام می شود که در برخی موارد تا ۸۲ درصد هم رسیده است.

وی افزود: اقدامات خوبی در راستای داخلی سازی اقلامی که به عنوان قطعات بحرانی شناخته می شود انجام شده و همه ساله در این زمینه هدفگذاری می شود.داخلی سازی دست کم هزار قطعه یدکی تا پایان دی ماه با کاهش ارزبری ۳۵ میلیون یورویی محقق شد در حالی که تا پیش از این، اقلام از خارج تهیه شده و تامین کننده داخلی برای آنها نداشتیم.

این مقام مسئول ادامه داد:‌ بخش دوم فعالیت ها، بومی سازی فرآیندهای تولید است که از ابتدای سال در دستور کار قرار گرفته است. نقشه راه فناوری از ابتدای فرآیند تا پایان چرخه تولید انواع ورق های پوشش دار مورد مطالعه قرار گرفته و در حال بررسی امکانات موجود برای تحقق این مهم هستیم.

نقوی گفت: به این منظور فرآیندهایی که بر مبنای تولید فولاد طراحی و بومی سازی نشده را استخراج می کنیم و سال آینده نخستین خط تولید که طراحی داخلی داشته و ساخت قطعات آن از سوی صنعتگران داخلی انجام شده را راه اندازی خواهیم کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: 49226
 
مرجع : سايت خبری بورس پرس