گروه معادن سرب و روی
 
خبری خوش برای مردم محروم کوهبنان
احداث ۳ کارخانه ‌فرآوری و تولید شمش سرب و روی در ‌کوهبنان
گروه معادن >سرب و روی - سه کارخانه در قالب یک مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی احداث می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، جلسه اعلام احداث مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان ظهر امروز با حضور فدائی استاندار کرمان، حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، سرمایه‌گذار پروژه و تعدادی از مدیران استان در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد.

حسین امیری نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با تبریک ایام‌الله دهه فجر و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اظهار داشت: از دهه فجر سال گذشته تا امسال شاهد افتتاح پروژه‌های مختلفی هستیم که همه این‌ها از برکت نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه پروژه ایجاد مجتمع سرب و روی در شهرستان کوهبنان اجرایی می‌شود گفت: شرکت‌های بزرگی برای احداث این مجتمع همکاری دارند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه شهرستان کوهبنان از شهرستان‌هایی است که نیازمند توسعه و اشتغال است افزود: طرح این پروژه در اتاق بازرگانی ایران رونمایی شده و بسیار پروژه خوبی است.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان به‌ویژه در کوهبنان معادن سرب و روی وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کنیم یادآور شد: در 12 سال گذشته در بعضی موارد فقط برداشت از معادن را داشتیم و قرار است با اجرای این پروژه فرآوری را داشته باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان بیان کرد: خوراک این مجتمع در شورای عالی معادن استان کرمان نیز بررسی و موافقت به تامین خوراک شده است.

در این جلسه مهدی حسینی‌نژاد مدیرکل صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با بیان اینکه فرآوری مواد معدنی در داخل استان در دستور کار است اظهار داشت: زیرساخت‌های لازم برای احداث کارخانجات فرآوری در استان وجود دارد و تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا از خام‌فروشی مواد معدنی در کرمان جلوگیری شود.

سالاری فرماندار کوهبنان نیز در این جلسه با بیان اینکه از شهریور سال 97 مطالعات پهنه معدنی 14 در کوهبنان آغاز شده است گفت: امروز یک سرمایه‌گذار از شرکت‌های بورسی کشور پای کار است تا فرآوری سرب و روی در کوهبنان را ایجاد کند.

وی با عنوان اینکه از سرمایه‌گذاری در شهرستان کوهبنان در بخش‌های مختلف استقبال می‌کنیم و امیدواریم این امر به توسعه شهرستان کوهبنان کمک کند عنوان کرد: قرار است سه کارخانه در قالب یک مجتمع سرب و روی احداث شود و پروژه بزرگی در سطح کشور است که دو هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳
کد مطلب: 49212
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم