گروه معادن سرب و روی
 
احداث مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در کوهبنان
گروه معادن >سرب و روی - رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان از احداث مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین امیری پیش از ظهر امروز در نشست اعلام احداث مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان اظهار داشت: در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد کلنگ‌زنی، افتتاح و راه‌اندازی پروژه‌های مختلفی به برکت نظام جمهوری اسلامی، خون شهدا و رهبری هستیم.

وی بیان داشت: از مجموعه‌هایی تشکر می‌کنیم که می‌خواهند در مجتمع فرآوری و تولید شمش سرب و روی در شهرستان کوهبنان سرمایه‌گذاری کنند و امیدواریم حضورشان مایه برکت باشد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کوهبنان دارای ظرفیت خوبی در روی و سرب است و ما مدت‌ها دنبال این بودیم که ظرفیت مذکور را در کنار ذغال‌سنگ فعال کنیم.

امیری ادامه داد: در 12 سال گذشته از برخی معادن سنگ برداشت می‌شد و پنج، شش سال قبل یکی از فعالان سرب و روی زنجان با من تماس گرفت و جلسات و مذاکرات زیادی داشتیم و احساس می‌کردم قصد دارند، سنگ خام را به زنجان منتقل کنند، برای همین بحث را متوقف کردم زیرا دیدم به توسعه منطقه کمکی نمی‌کند.

وی عنوان کرد: سال 95 با یک شرکت دیگر وارد مذاکراتی شدیم و مقرر شد معادن پراکنده در راور، کوهبنان و مرز بافق خوراک یک مجتمع را تامین کنند و جلساتی با پیمانکاران و صاحبان معادن داشتیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که یک کنسرسیوم باید تاسیس شود تا معادن را ساماندهی کند و مجتمع کنستانتره و شمش راه‌اندازی شود که این مهم اتفاق افتاد.

عزیزالله عصاری مدیرعامل شرکت توسعه معادن و فلزات نیز در این نشست ابراز داشت: 2 میلیارد و 600 میلیون تن ذخایر سرب و روی دنیاست که 200 میلیون از این ذخایر به ایران اختصاص دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹
کد مطلب: 49209
 
مرجع : خبرگزاری فارس