گروه بورس سهام و فلزات
 
شفاف‌سازی، آب‌سرد فولادی‌ها بر تحریم‌ها
گروه بورس سهام و فلزات - تنها اتفاق پیش رو در صنعت فولاد را می‌توان تغییر در ساختار اجرایی تحریم‌های اعمال شده دانست، اینکه عرصه بر این صنعت تنگ‌تر شده و بر رشد هزینه‌های فعلی شرکت‌ها تاثیر گذار باشد.
 
به گزارش ماین نیوز، حمید مرتضی کوشکی، مدیرتحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در خصوص تحریم صنعت فولاد و تاثیر آن بر بازار سرمایه گفت: تحریم‌ها از ابتدا بر این صنعت وجود داشته است.

وی ادامه داد: هدف اصلی را می‌توان بازی نرم طرف خارجی بر سیاست اقتصادی و ایجاد تشنج بر فضای اقتصادی و سیاسی کشور دانست.

این کارشناس بازار سرمایه به نکته‌ای مهم اشاره و عنوان کرد: سال گذشته نام بانک ملت، فولاد مبارکه و چند شرکت دیگر در لیست تحریم‌ها قرار گرفت اما، این شرکت‌ها با شفاف سازی نشان دادند که تحریم‌ها تاثیری بر روند فروش شرکت‌ها ندارد.

وی خاطر نشان کرد: اثر این تحریم‌ها را می‌توان بر هزینه‌های مبادلاتی دانست؛ میزان فروش مقداری کم نشده به این دلیل که هزینه‌ها از طرف شرکت‌ها پرداخت می‌شود.

کوشکی اضافه کرد: فولادسازان، متانول ساز‌ها و اوره ساز‌ها نسبت به نرخ‌ها و شاخص‌های جهانی تخفیف می‌دهند. البته لازم به ذکر است هزینه‌ها ادامه دار بوده و هیچ ارتباطی به مرحله دوم تحریم‌ها ندارد.

مدیرتحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در بررسی شرایط این صنعت گفت: تنها اتفاق پیش رو را می‌توان تغییر در ساختار اجرایی تحریم‌های اعمال شده دانست، اینکه عرصه بر صنعت فولاد تنگ‌تر شده و بر رشد هزینه‌های فعلی شرکت‌ها تاثیر گذار خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 49175
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز