گروه معادن ساير حوزه ها
 
معاون سازمان انرژی اتمی:
امکانات خوبی در زمینه اکتشاف معدن داریم
گروه معادن >ساير حوزه ها - معاون سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که کشور منابع خوبی به لحاظ امکانات و تجهیزات اکتشاف معادن و ذخایر معدنی دارد .
 
به گزارش ماین نیوز، پژمان رحیمیان روز سه شنبه در آیین رونمایی از پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادرخاکی و سایر عناصر استراتژیک در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اظهار داشت: امروز سازمان انرژی اتمی ایران دارای بهترین تجهیزات و امکانات اکتشافی است که به برکت سرمایه گذاری در این بخش فراهم شده است.

وی به برخی معادن ارزشمند کشور اشاره کرد و ادامه داد : امروزه معدن ساغند منابع خوبی در زمینه عناصر خاکی نادر برای کشور فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران و معاون رییس سازمان انرژی اتمی افزود: اگر فعالیت های علمی و تولیدی در معدن ساغند گسترش یابد، نتایج خوبی را برای کشور در این بخش خواهد داشت.نکته حائز اهمیت، استخراج عناصر نادر خاکی و دیگر عناصر استراتریک برای صنایع کشور به ویژه صنعت هسته ای است.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی بهترین امکانات و تجهیزات اکتشافی را به برکت سرمایه گذاری در این حوزه فراهم کرده که در خدمت فعالان این حوزه قرار می گیرد.

رحیمیان با اشاره به رونمایی از پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک در البرز گفت: این یک اتفاق خوب برای کشور است و سازمان انرژی اتمی هم به نوبه خود در این حوزه و در زمینه های فنی و کارشناسی همکاری خوبی خواهد داشت.

معاون رییس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: یکی از زمینه‌هایی که چین به واسطه آن، آمریکا را در حوزه جنگ تجاری تهدید کرد تحریم صادرات عناصر نادر خاکی است.

رونمایی از طرح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و عناصر استراتژیک با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت در استان البرز انجام شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب: 49148
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا