گروه بورس سهام و فلزات
 
استقبال ۱.۲ میلیون نفر از دوازدهمین عرضه اولیه شرکت‌ها در فرابورس
گروه بورس سهام و فلزات - فرابورس ایران اعلام کرد یک میلیون و 210 هزار نفر از عرضه اولیه سهام ذوب روی اصفهان در نماد «فروی» به عنوان دوازدهمین عرضه اولیه امسال در فرابورس ایران استقبال کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، در جریان عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت ذوب روی اصفهان با نماد «فروی»، امروز در فرابورس ایران، یک میلیون و 209 هزار و 907 نفر مشارکت داشتند. در این عرضه هر سهم 14 هزار ریال قیمت خورد‏ و به هر کد معاملاتی 51 سهم تعلق گرفت.‏

در جریان عرضه اولیه امروز 10 درصد از سهام شرکت ذوب روی اصفهان با نماد «فروی»، هر سهم این شرکت با قیمت 14 هزار ریال در بازار دوم فرابورس ایران به فروش رسید. در این عرضه یک میلیون و 209 هزار و 907 نفر در آن مشارکت داشتند که تخصیص حداکثر 51 سهم به هر یک از یک میلیون و 198 هزار و 835 کد حقیقی و حقوقی در حال انجام است.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، امروز سه‌شنبه 8 بهمن‌ماه 98 شاهد عرضه اولیه بخشی از سهام شرکت ذوب روی اصفهان بودیم که دارای 600 ‏میلیون سهم به ارزش اسمی هر سهم یک هزار ریال است.

بر اساس اطلاعیه این عرضه، هر شخص حقیقی و حقوقی امکان خرید 100 سهم فروی را داشتند که همان طور که اشاره شد، به دلیل استقبال ‏خریداران، به هر کد معاملاتی 51 سهم تعلق گرفت.‏

‏بازه قیمتی تعیین شده برای هر سهم این شرکت از 13 هزار و 700 ریال ‏تا 14 هزار ریال تعیین شده بود که در نهایت هر سهم این شرکت در سقف این دامنه قیمت خورد.‏

شرکت ذوب روی اصفهان در زمینه اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن، تولید شمش، احداث کارخانه‌های مربوط و انجام عملیات بازرگانی مرتبط با فعالیت‌های شرکت فعال است و نماد آن در گروه فلزات اساسی قرار دارد.

دیروز شصت‌وهشتمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» به مناسبت در پیش بودن عرضه اولیه سهام این شرکت با حضور نمایندگان سهامدار عمده، مدیرعامل شرکت و خبرنگاران در فرابورس ایران برگزار شد.

در جریان این نشست، عضو هیات‌مدیره شرکت با بیان اینکه که در حال حاضر ظرفیت اسمی تولید شمش روی در ایران سالانه بیش از 400 هزار تن و ظرفیت عملی حدود 180 هزار تن است، گفت: در مورد چشم‌انداز این صنعت، باید بیان کرد که موجودی‌های رسمی انبارهای LMEدر کمترین مقدار خود یعنی 50 هزار تن قرار گرفته و افزایش تقاضا در چین باعث شده که آینده روشنی را برای صنعت روی متصور باشیم.

ضمن اینکه به دلیل توقف فعالیت برخی معادن در دنیا، انتظار می‌رود روند عرضه روی نسبت به میزان تقاضای آن باعث افزایش قیمت آن شود.

همچنین در این نشست عنوان شد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمی‌تواند باعث کاهش صادرات این شرکت شود، زیرا بازارهای کشورهای آسیای جنوب شرقی مقصد صادراتی این شرکت بوده و بدین ترتیب فعالیت‌های این کارخانه مانند قبل ادامه خواهند یافت.

شرکت ذوب روی اصفهان دوازدهمین شرکتی است که از ابتدای امسال در فرابورس ایران عرضه اولیه شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب: 49145
 
مرجع : خبرگزاری فارس