گروه معادن
 
هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران برگزار می‌شود
گروه معادن - هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران، ۳۰ بهمن‌ تا ۱ اسفند در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران، ۳۰ بهمن‌ تا ۱ اسفند ۱۳۹۸ به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

محور‌های اصلی این همایش فرآوری مواد معدنی، اکتشاف و استخراج معدن، مکانیک سنگ، محیط زیست، بهداشت و ایمنی در معدن و اقتصاد معدن می‌باشد.

یکی از راه‌های مهم و موثر برای معرفی پتانسیل‌های معدنی در هر استان و یا در کشور برگزاری کنفرانس‌های ملی است تا از طریق ارائه آخرین دستاورد‌های پژوهشی و تکنولوژی‌های روز؛ زمینه اکتشاف، بهره‌برداری فراهم شود. از این رو گروه مهندسی معدن دانشگاه بیرجند با همفکری سازمان صنعت، معدن و تجارت، خانه معدن و سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی پیشنهاد برگزاری هشتمین کنفرانس مهندسی معدن ایران را به انجمن مهندسی معدن ایران داد.

گفتنی است رشد معدن بر رشد اقتصادی کشور به‌طور غیرمستقیم بسیار بیشتر از تجارت و حتی صنعت است و از طرف دیگر اشتغال در معادن پایدارتر و با توجه به پراکندگی آن در سراسر ایران، اشتغال در مناطق محروم را نیز دربر می‌گیرد.

نکته دیگری که نباید از آن غفلت شود، تاثیر معدن بر صنعت است اگر صنعت فولاد، سیمان، صنعت سنگ، کارخانه‌های سرب و روی، گچ و نظایر آن در ایران سودآور هستند، بدلیل فعالیت معادن متعدد در ایران است در غیر این صورت صنایع معدنی در ایران پا نمی‌گرفت و در مرحله بعد اگر صنایع معدنی قدرتمند در ایران نبود، بسیاری از ارزش افزوده‌های بخش معدن ایجاد نمی‌شد. بنابراین، معدن قدرت و ارزش افزوده آشکار و پنهانی دارد که نباید مورد غفلت قرار گیرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳
کد مطلب: 49085
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان