گروه صنایع معدنی
 
در بازدید هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران از ذوب آهن؛
همکاری صنعت با دانشگاه در زمینه تولید ریل ملی در تراز جهانی
گروه صنایع معدنی - در بازدید هیاتی از دانشگاه علم وصنعت ایران از شرکت ذوب آهن زمینه همکاری صنعت با دانشگاه در زمینه تولید ریل ملی مطابق با استاندارهای جهانی فراهم شد.
 
به گزارش ماین نیوز، رییس دانشکده مهندسی راه آهن در حاشیه بازدید از خط تولید ریل ملی در کارگاه نورد 650 کارخانه ذوب آهن گفت: تولید ریل ملی یکی از بزرگترین دستاوردهای صنعتی در کشور به شمار می رود و مهم ترین ماموریت های دانشگاه اتصال دانش، صنعت و بازار است.

سید سعید فاضل افزود: براین اساس همکاری دانشکده مهندسی راه آهن با کارخانه ذوب آهن اصفهان در زمینه تولید ریل ملی، می تواند با ارتقاء استانداردها و کیفیت ریل تولیدی، زمینه را برای ارائه محصولی با کیفیت و مطابق با استاندارهای ملی و بین المللی به بازارهای داخلی و خارجی فراهم کند.

وی به برگزاری گردهمایی تولیدکنندگان ،تامین کنندگان و فعالان صنعت راه آهن کشور نیز اشاره کردو افزود: این گردهمایی یک روزه با حضور فعالان عرصه های صنعت حمل نقل ریلی، هفتم بهمن به میزبانی دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم صنعت ایران برگزار می شود.

رئیس دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم صنعت در ادامه افزود: در این گردهمائی تولید کنندگان ، کارشناسان و فعالان صنعت حمل و نقل ریلی در زمینه های توانمندی و پشتوانه علمی پژوهشی در ،بومی سازی و جایگزینی واردات ،صادارت و بازارهای هدف و چشم انداز صنعت حمل نقل ریلی و اشتغال پایدار در این حوزه به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

مصرف ریل مورد نیاز کشور به‌طور میانگین سالانه 100 هزار تن برای وزارت راه و 20 هزار تن برای مترو است و مادر صنعت ایران قادر به تولید سالانه 120 هزار تن موردنیاز کشور است.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۳
کد مطلب: 49058
 
مرجع : صدا و سیما