گروه معادن سنگ آهن
 
بازدید سرزده رئیس سازمان بازرسی کل کشور از معدن چغارت شرکت سنگ آهن مرکزی بافق
گروه معادن >سنگ آهن - حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در ادامه سفر به شهرستان بافق به‌صورت سرزده از معدن چغارت شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بازدید کرد.
 
به گزارش ماین نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان در ادامه سفر به شهرستان بافق به‌صورت سرزده از معدن چغارت شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بازدید و از نزدیک در جریان فرآیند تولید سنگ آهن و مشکلات این معدن قرار گرفت.

در ابتدای این بازدید، رضا فلاح مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق توضیحاتی در خصوص میزان ذخیره معدن چغارت، میزان تولید روزانه سنگ آهن از این معدن و ارسال به کارخانه‌های داخلی و صادرات مازاد نیاز داخلی و میزان پیشرفت احداث کارخانه گندله‌سازی ارائه کرد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ذخیره معدن چغارت بافق را ۸ میلیون تن ذکر کرد و گفت: در حال مطالعه برای کشف ۲۰ میلیون تن دیگر در این معدن هستیم و با رایزنی‌های انجام‌شده مشکلی از نظر تأمین خوراک کارخانه گندله‌سازی وجود ندارد.

فلاح از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی کارخانه گندله‌سازی خبر داد و افزود: عملیات استخراج سنگ آهن از معدن چغارت بافق از سال ۱۳۵۰ خورشیدی آغاز شده و به‌طور متوسط سالانه بیش از ۲ میلیون تن سنگ آهن از این معدن استحصال و به کارخانه‌های فولاد داخلی از جمله اصفهان، خوزستان و خراسان ارسال و چنانچه تولید مازاد بر مصرف داخلی باشد، به کشور‌های پاکستان، چین و هندوستان صادر می‌شود.

بنابر این گزارش، معدن چغارت در ۱۳ کیلومتری شهر بافق واقع شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 49035
 
مرجع : خبرگزاری میزان