گروه صنایع معدنی سیمان
 
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران خبر داد،
استفاده ۱۹۰ روزه کارخانه سیمان از سوخت مازوت
گروه صنایع معدنی >سیمان - صدراعظم نوری: در سال جاری ۱۹۰ روز کارخانه سیمان تهران از سوخت مازوت استفاده کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، زهرا صدراعظم نوری عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در جلسه کار گروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها که صبح امروز (چهارشنبه دوم بهمن ماه) در سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: همه افرادی که در تهران زندگی می‌کنند، می‌دانند که چقدر هوا آلوده است.

او در ادامه بیان کرد: در شهر تهران با این همه آلودگی هوا شاهد آلاینده‌های متعدد نیز هستیم و حتما باید گزارش ثابت از آلاینده‌های هوا داشته باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: کارخانه سیمان تهران در سال جاری ۱۹۰ روز سوخت مازوت استفاده کرده و تهران با این جمعیت و تردد جزء آلوده‌ترین شهر‌های کشور است.

صدراعظم نوری با اشاره به‌موضوع بحث فیلتر دوده بیان کرد: سیاست اکنون ما این است که تا جایی که امکان دارد حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر گفت: حدود ۲تا ۳ هزار و ۵۰۰ اتوبوس در شهر تهران وجود دارد که حداقل ۵۰ درصد آن‌ها فرسوده است و مابقی هم به دلیل عمر زیادشان در حال فرسودگی است.

صدراعظم نوری بیان کرد: در شورای شهر با اصل نصب فیلتر دوده مخالف نبودیم و مخالفت ما بیشتر بر سر نصب فیلتر بر روی اتوبوس‌های فرسوده خواهد بود.

او در پایان گفت: ما از شهرداری می خواهیم تا درسال ۹۹ هزینه و بودجه برای رفع این مشکل ایجاد کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 49029
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان