آتش‌سوزی استرالیا تولید زغال سنگ این کشور را با اختلال روبرو کرده است

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان , 1 بهمن 1398 ساعت 15:51

مقامات بزرگترین معدن تولید زغال سنگ استرالیا اعلام کردند دود ناشی از آتش‌سوزی گسترده که ماه‌هاست این کشور را گرفتار کرده بر تولید زغال سنگ تاثیر منفی گذاشته است.


به گزارش ماین نیوز به نقل از رویترز، مقامات گروه «بی‌اچ‌پی»، غول تولید زغال سنگ استرالیا، امروز اعلام کردند کیفیت بد هوا که ناشی از دود حاصل از آتش‌سوزی گسترده در این کشور است به تولید زغال سنگ آسیب زده و آن را با مشکل مواجه کرده است.

گروه «بی‌اچ‌پی» اعلام کرد دود و گرد و غبار ناشی از آتش‌سوزی سبب کاهش کیفیت هوا در نیروگاه‌های انرژی زغال‌سنگ این کشور در ایالت نیوسوت ولز، جایی که صد‌ها آتش‌سوزی روی داده، می‌شود که این مسئله بر تولید زغال‌سنگ در ماه دسامبر تاثیر به سزایی داشته است. مقامات این معدن اعلام کردند چناچه کیفیت هوا رو به وخامت بگذارد عملیات تولید ممکن است در نیمه دوم سال با محدودیت بیشتری مواجه شود.

هشدار بزرگترین معدنچیان جهان نشان می‌دهد که چطور یک آتش‌سوزی گسترده که از زمان آغاز منطقه‌ای به وسعت یک سوم کشور آلمان را به خاکستر تبدیل کرده به اقتصاد استرالیا آسیب زده است. صنعت گردشگری و بیمه این کشور نیز هر کدام با خسارتی برابر ۶۸۷ میلیون دلار روبرو شده‌اند.

آتش‌سوزی که از ماه سپتامبر در شرق استرالیا آغاز شده تاکنون سبب مرگ ۲۹ نفر و میلیون‌ها حیوان و ویرانی ۲۵۰۰ خانه در این منطقه شده است. تاکنون ۱۱ میلیون هکتار زمین نیز بر اثر این آتش‌سوزی به بیابان تبدیل شده است. کارشناسان می‌گویند این آتش‌سوزی ارتباط مستقیمی به تغییرات آب و هوایی دارد.


کد مطلب: 48985

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/48985/آتش-سوزی-استرالیا-تولید-زغال-سنگ-این-کشور-اختلال-روبرو-کرده

ماین نیوز
  http://www.minews.ir