گروه معادن
 
اولین شتابدهنده معدن راه‌اندازی می‌شود
گروه معادن - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین می‌گوید اولین شتابدهنده بخش معدن با همکاری و مشارکت شرکتهای دانش بنیان تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین نهضت بومی سازی قطعات را یکی از اولویت‌های کلیدی در تاصیکو برشمرد و گفت: بومی سازی قطعات در دستور کار همکاران ما در شرکت‌های تابعه قرار گرفته است و تا به امروز اقدامات قابل قبولی را در زمینه بومی‌سازی شاهد بوده‌ایم.

وی گفت: با توجه به گستردگی فعالیت‌های برخی از شرکت‌های تابعه سیاست پیاده‌سازی ایده‌های نوین و برقراری ارتباط مستقیم دانشگاه با صنعت در برنامه کاری شرکتها قرار گرفته است و خوشبختانه گزارشات قابل قبولی در راستای همکاری دانشگاه و صنعت دریافت کرده ایم که در روز افتتاحیه شتابدهنده اعلام و رونمایی خواهیم کرد.

به گفته وی؛ هم اکنون تابعه با تکیه به دانش جوانان ایرانی مانع از خروج ارز از کشور شده اند و براساس اعلام صاحبنظران و متخصصان قطعات بومی سازی شده کیفیتی مشابه قطعات وارداتی دارند.

بنا به گفته وی، پس از برگزاری جلسات متعدد و کاربردی با هیات مدیره و مدیران تاصیکو تصمیم به راه اندازی شتابدهنده بخش معدن با مشارکت دانش بنیان گرفته شد و اولین شتاب دهنده تا پایان سال راه اندازی می شود.

وی در خصوص عملکرد 9 ماه تابعه تاصیکو نیز گفت: بررسی عملکرد تابعه به پایان رسیده است و گزارش آن طی روزهای آینده از سوی روابط عمومی صدرتامین به رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

وی در خصوص آخرین وضعیت سهام تاصیکو نیز اعلام کرد: سود هر سهم در پایان سال 2 برابر خواهد بود و ما به وعده‌ای که سهامداران داده بوده‌ایم عمل کرده و خواهیم کرد. تمامی مدیران تاصیکو براساس برنامه اقدامات را در دستور کار خود قرار داده‌اند و سهامداران با خیال آسوده از سهم خود نگهداری کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۵
کد مطلب: 48868
 
مرجع : پانا