گروه صنایع معدنی فولاد
 
یزدی زاده در پنل تخصصی بومی سازی در جشنواره ملی فولاد:
ذوب آهن اصفهان به تکنولوژی روز دنیا مجهز شده است
گروه صنایع معدنی >فولاد - پنل تخصصی بومی سازی قطعات و تجهیزات دومین جشنواره فولاد با حضور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان، اسدالله فرشاد عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، بهادر احرامیان مدیرعامل فولاد یزد و بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران دوشنبه 23 دی ماه در سالن همایش های بین المللی برج میلاد برگزار شد.
 
به گزارش ماین نیوز، یزدی زاده در این پنل گفت: قطعه سازی در ذوب آهن از همان ابتدای احداث این شرکت وجود داشته است و اکنون به تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده است. این شرکت ورود به فرآیندسازی را شروع کرده و از قطعه سازی گذشته است.

وی اظهار داشت: در حوزه ریخته گری هم توفیقات خوبی به دست آمده اند. در حوزه تولید محصول پروژه تولید ریل را اجرا کردیم و به دنبال قطع وابستگی در تولید این محصول هستیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: این مجتمع عظیم صنعتی ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود را بومی سازی کرده است. بومی سازی درب های فکلسیبل باتری های کک سازی ذوب آهن که نماد خود باوری در شرایط تحریم است ايران را در جمع معدود کشورهاي برخوردار دنيا از این تکنولوژی قرار داد.

وی اظهار داشت: بیش از 95 درصد از مراحل ساخت این درب ها در ذوب آهن اصفهان اجرا شده و بخش جزیی آن که امکان ساخت در شرکت نیز داشت تنها برای سرعت در روند طرح به شرکت های بیرونی واگذار شده است.

یزدی زاده تصریح کرد: هم اکنون بیش از 85 درصد از قطعات و تجهیزات مکانیکی ذوب آهن اصفهان بومی سازی شده است و مابقی نیز به جزء اندکی که در حال حاضر امکان تامین آنها در داخل کشور وجود ندارد، با توجه به دستیابی به دانش فنی وتکنولوژی ساخت آنها در کارخانه، به دلیل محدودیت های تجهیزاتی از طریق سازندگان توانمند داخل کشور بومی سازی و تامین می شوند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت : علاوه بر تولید ریل و تیرآهن H30 و دیگر محصولات جدید، طرح تزريق پودر زغال به کوره بلند ( PCI ) که مرحله تست نهایی را می گذراند، ريومپينگ ايستگاه هفت ريخته گري بدون حضور کارشناسان خارجي، افزايش آمار صادرات محصولات، رکوردهاي مستمر توليد و ... دستاوردهاي بسيار بزرگي است که در دوران تحريم در کارنامه پرافتخار ذوب آهن اصفهان ثبت گرديد و ميراثي ماندگار براي آيندگان به شمار مي رود. خوشبختانه ذوب آهن قادر است برای اولین بار در کشور ساخت کامل یک ایستگاه ریخته گری را به عهده بگیرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب: 48852
 
مرجع : ذوب آهن اصفهان