گروه معادن ساير حوزه ها
 
یادی از سوزان گل باباپور کارشناس ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور
گروه معادن >ساير حوزه ها - حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه چهارشنبه 18 دی ماه یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین 6 دقیقه بعد از بلندشدن از باند فرودگاه امام خمینی(ره) با ۱۷۶ خدمه و مسافر در محدوده شاهدشهر سقوط کرد که در پی این سانحه تمامی سرنشینان و خدمه پروازی آن جان باختند و سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز یکی از همکاران سابق خود در بخش آزمایشگاه‌های شیمی را در این سانحه از دست داد.
 
به گزارش ماین نیوز:

با اندوهی عمیق -که تلخ و تلخ‌تر هم شد- بالاخره بعد از چند روز خودم را راضی می‌کنم و سراغ همکاران سابق خانم سوزان گل باباپور می‌روم تا رزومه و عکسی را برای عرض تسلیت مجدد پیدا کنم.

به سراغ خانم اعظم کاووسی کارشناس مسئول آزمایشگاه ICP-OES یکی از همکاران ایشان می‌روم و پای صحبت‌هایش می‌نشینم. همکاران دیگر هم کم‌کم به ما اضافه می‌شوند و همه با قلبی اندوهناک به یادآوری خاطرات چندین سال همکاری با دختری متین، سخت‌کوش و باهوش و پرانگیزه می‌پردازند.

به گفته همکاران ایشان، خانم سوزان گل باباپور متولد 27 فروردین 1349 در تهران و فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته شیمی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد شیمی‌فیزیک از دانشگاه الزهرا در سال 1377 پس از پذیرفته شدن در آزمون ورودی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در آزمایشگاه‌های ژئوشیمی به عنوان کارشناس مسئول دستگاه‌های جذب اتمی مشغول به کار شد.

پس از مجهز شدن سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به دستگاه‌های جدید ICP-OES جهت آنالیز نمونه‌های معدنی، گل‌ باباپور به همراه چند تن از همکاران خود در بخش آزمایشگاه ICP جهت حضور در دوره آموزشی آماده‌سازی وآنالیز نمونه‌های معدنی به فرانسه اعزام شدند و پس از طی دوره دو هفته‌ای و مراجعت به ایران موفق به پیاده‌سازی روش‌های مورد استفاده برای آنالیز مواد معدنی در سازمان زمین‎شناسی فرانسه BRGM و شرکت فرانسوی JOBIN-YVON در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برای نخستین بار شد.

طی سال‌های بعدی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به دستگاه ICP-OES از شرکت Varian شد و این بار نیز سوزان گل باباپور ضمن انتقال به این بخش همانند گذشته به فعالیت در بخش آماده‌سازی وآنالیز نمونه‌های معدنی در کنار همکاران خود شد.
ایشان در سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌‌المللی تخصصی علوم‌زمین که سال 1392 در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار شد، جزو معدود کسانی بود که توانست مقاله خود را در بخش روش‌های آنالیز دستگاهی به صورت انگلیسی ارائه کند.

شایان ذکر است، خانم سوزان گل باباپور همچنین در بسیاری از رشته‌های ورزشی نیز فعال بود و پس از مهاجرت به کانادا نیز در همین زمینه به فعالیت مشغول شد.

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مراتب همدردی و تسلیت خود را به خانواده و همسر داغدار ایشان اعلام می‌دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب: 48805
 
مرجع : یادی از سوزان گل باباپور کارشناس ارشد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه چهارشنبه 18 دی ماه یک فروند هواپیمای ب