گروه معادن زغال‌سنگ
 
نجات دو معدنچی از زیر آوار زغال سنگ در تونل برناکی
گروه معادن >زغال‌سنگ - دو معدنچی که هنگام کار در تونل برناکی معدن زغال سنگ طزره واحد البرز شرق بر اثر ریزش آوار زغال سنگ گرفتار شده بودند، نجات پیدا کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، کارگران معدن زغال سنگ برناکی با اعلام خبر محبوس شدن دو نفر از همکاران خود گفتند: حادثه ریزش معدن زغال سنگ برناکی که (جمعه ۲۰ دی ماه) حوالی ساعت ۲ ونیم اتفاق افتاد، موجب محبوس شدن دو نفر از کارگران واحد استخراج شد که خوشبختانه با اقدام به موقع سایر کارگران نجات پیدا کردند.

یکی از کارگران در تشریح جزئیات این حادثه گفت: بعد از اتمام شیفت و خاموش کردن دستگاهای هوارسان به ناگاه با غیبت دو نفراز همکارانمان مواجه شدیم. از صدای پوکر آنها که هنوز روشن بود مطمئن شدیم این دو نفراز تونل خارج نشده‌اند.

سریعا به اتفاق سایر همکاران خود را به محل کار آنها واقع در لوله شماره یک (دبیل۲۵ k) رساندیم و در آنجا دیدیم که دو نفر از همکاران باسابقه ما پشت خروارها آوار ریخته شده گرفتار شده‌اند.

او افزود: امدادگران معدن با کمک سایر همکاران بعد از ساعت‌ها تلاش توانستند حوالی ساعت شش تا هفت بعدازظهر با خارج کردن آوار زغال سنگ ریخته شده این دو کارگر معدن را که با هم برادر بودند، سالم نجات دهند.

طبق اظهارت یکی دیگر از کارگران تونل برناکی؛ تکرار حوادث کار در معادن واحد معدنی در نتیجه بی‌توجهی برخی مسئولان و سرپرستان معدن به ایمنی کار و نظارت بر کار کارگران است. دو ماه پیش نیز در حادثه‌ای مشابه در همین تونل ما دو نفر از همکاران خود را از دست دادیم.

او گفت: برخی سرپرستان بخش‌های مختلف تونل برناکی نظارتی بر کار کارگران زیرمجموعه خود ندارند و بارها ما مشاهده کرده‌ایم این افراد در طول یک روز کاری حتی از اتاق کار خود نیز برای سرکشی از کارگران و نحوه کار آنها خارج نمی‌شوند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 48782
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا