گروه صنایع معدنی فولاد
 
در بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل درایران؛
اجرای طرح اتوماسیون زغال با دانش داخلی در ذوب آهن
گروه صنایع معدنی >فولاد - با تکیه بر دانش صنعتگران داخلی، طرح بزرگ اتوماسیون زغال واحد یک مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان اجرا و بهره برداری شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس ارشد برق واحد یک تولیدات کک و مواد شیمیایی این شرکت گفت: این طرح بزرگ پس از یک سال تلاش متخصصان برق تولیدات کک تکمیل و راه اندازی شد.

مجید ربیعی افزود: با تلاش و سرعت کارکنان این شرکت 800 شیت نقشه های الکتریکی ، PLC مهندسی خرید تجهیزات و ساخت تابلوهای مورد نیاز تهیه شد.

وی همکاری شرکت های تارابگین و آذرخش زرین نصب را در این اجرای این طرح قابل تحسین دانست و گفت: هزار متر مسیرسازی ، سه هزار متر کابل کشی، 15 هزار متر سیم کشی ، نصب هزار عدد تجهیزات الکتریکی جدید ، هشت عدد تابلو plc ، 10 تابلو RLP ، 55 تابلو LCP و ارتباطات بین تابلوهای PLC با فیبر نوری از جمله مراحل اجرای این طرح بزرگ است.

وی برنامه نویسی PLC این طرح را حاصل تلاش کارشناسان متبحر و متخصص مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی دانست و گفت: مهمترین بخش این طرح تعویض مدارهای موجود روی تابلوهای روسی با مدارهای جدید بود که در زمان اجرا هیچ گونه توقفی در روند تولید و ارسال زغال سنگ ایجاد نشد و با بهره برداری از آن ارسال تمام اطلاعات بخش به 2 در جه ارتقا پیدا کرد و ارسال زغال به طرح pci ، ورود و خروج زغال و ارتباط با سامانه توزین به طور دقیق تری مدیریت می شود.

ذوب‌آهن اصفهان نخستین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه است که با ظرفیت سه میلیون و 600 هزارتن فولاد ، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 48778
 
مرجع : صدا و سیما