گروه صنایع معدنی فولاد
 
تحریم‌های جدید آمریکا علیه فولاد کشور جنگ روانی است
گروه صنایع معدنی >فولاد - یک عضو انجمن فولاد ایران با اعلام اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور اعمال سیاست‌های غیر شفاف دولت و وزارت صنعت است، افزود: دخالت در قیمت گذاری به همراه ممنوعیت‌های صادارتی شرایط فعالیت را برای تولیدکنندگان فولاد سخت کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا شهرستانی با اشاره به اینکه تحریم‌های جدید امریکا بر علیه صنعت فولاد کشور بیشتر جنبه روانی دارد و تأثیر خاصی بر عملکرد تولیدکنندگان این بخش نخواهد گذاشت، اظهارداشت: این تحریم‌ها تاحدودی می‌تواند قدرت چانه زنی خریداران را در سطح بین المللی بیشتر کند.

وی با اعلام اینکه مشکل اصلی تولیدکنندگان کشور اعمال سیاست‌های غیر شفاف دولت و وزارت صنعت است، افزود: دخالت در قیمت گذاری به همراه ممنوعیت‌های صادارتی شرایط فعالیت را برای تولیدکنندگان فولاد سخت کرده است.

این عضو انجمن فولاد ایران با بیان اینکه ما فقط می‌خواهیم موانع داخلی پیش پای تولیدکنندگان کشور برداشته شود، گفت: در حال حاضر تأمین مواد اولیه واحد‌های فولادی از سنگ آهن تا کنسانتره مختل شده است به نحوی که ما قرار بود امسال ۲۸ میلیون تن فولاد تولید کنیم، اما به نظر می‌رسد در نهایت به رقم ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برسیم.

به گفته وی، در بخش صادارت هم ممنوعیت‌های صادارتی عاملی شده تا به هدفگذاری ۱۳ میلیون تن صادرات فولاد نرسیم و تا پایان امسال صادرات فولاد به ۹ میلیون تن برسد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 48770
 
مرجع : خبرگزاری دانشجو