گروه معادن زغال‌سنگ
 
دلایل بروز حادثه معدن ذغال‌سنگ راور در دست بررسی است
گروه معادن >زغال‌سنگ - دبیر انجمن زغال سنگ ایران با بیان اینکه هنوز دلایل حادثه معدن ذغال‌سنگ راور مشخص نشده است، گفت: متأسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، سعید صمدی با اشاره به حادثه معدن ذغال‌سنگ راور ، اظهارداشت: متأسفانه در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه هنوز دلایل بروز این حادثه مشخص نشده است، افزود: این معدن توسط بنده آنهم در سال 87 به بهره برداری رسیده است و به نوعی جزء معادن خوب ذغال سنگ کرمان محسوب میشود

دبیر انجمن زغال سنگ ایران تصریح کرد: در حال حاضر به نظر می رسد تولید این معدن 140 تا 150 تولید ذغال سنگ باشد.

وی با اعلام اینکه این معدن زیر مجموعه وزارت کار محسوب می شود، گفت: کارشناسان مشغول بررسی دلایل بروز این حادثه هستند که به زودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

مالک اژدری فرماندار شهرستان راور با اشاره به اینکه حادثه ظهر ساعت 11:20 ظهر امروز در معدن ذغال‌سنگ راور اتفاق افتاده است ، گفته بود: تمامی کارگران حادثه دیده اهل شهرستان راور هستند. این کارگران با هماهنگی‌های انجام شده و از طریق اورژانس هوایی برای ادامه درمان به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شدند.

همچنین رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در خصوص این حادثه به خبرنگار تسنیم گفته بود: حادثه در معدن ذغال سنگ همکار در شهرستان راور اتفاق افتاده و متاسفانه پنج نفر از کارگان معدن دچار حادثه شدند.

وی با بیان اینکه دو نفر از مصدومان این حادثه در محل درمان شدند افزود: دو نفر دیگر از کارگران معدن به بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب(ع) راور منتقل شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه یکی از کارگران از ناحیه پا و یکی از کارگران از ناحیه فک دچار شکستگی شده است که برای درمان به بیمارستان باهنر کرمان منتقل شدند گفت: متاسفانه یکی از کارگران معدن در این حادثه در دم جان باخته است.

وی با بیان اینکه تیم بازرسی و ایمنی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان بلافاصله به محل حادثه اعزام تا دلایل حادثه در معدن ذغال‌سنگ همکار بررسی شود افزود: دلیل این حادثه ریزش ذغال اعلام شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 48759
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم