۴ کارخانه فرآوری مواد معدنی در نهبندان آماده بهره‌برداری است

خبرگزاری ايرنا , 18 دی 1398 ساعت 22:52

رییس صنعت، معدن و تجارت نهبندان گفت: چهار کارخانه فرآوری مواد معدنی با پیشرفت ۷۰ تا ۹۵ درصد در این شهرستان در دست ساخت است که در صورت رفع برخی مشکلات با دهه فجر یا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.


به گزارش ماین نیوز، رضا اردونی افزود: اکنون ۱۲۶ معدن دارای پروانه بهره‌برداری در شهرستان وجود دارد که ۷۷ معدن فعال است.

وی بیان کرد: درصد کمی از مواد معدنی شهرستان در داخل فرآوری می‌شود و مابقی به صورت خام به استان‌های مجاور ارسال می‌شود.

رییس صنعت، معدن و تجارت نهبندان اظهار داشت: واحد فرآوری سیلیس دهسلم با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومان و پیش‌بینی اشتغال ۳۲ نفر در حال دست ساخت است و ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: همچنین واحد کربنات و اکسید منیزیم با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد تومان نیز حدود ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره‌برداری از آن برای ۱۴ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

اردونی با اشاره به ساخت واحد پرعیارسازی گارنت دهسلم نهبندان با سرمایه‌گذاری پنج میلیارد تومان عنوان کرد: ظرفیت این واحد تولیدی سالانه سه هزار و ۳۰۰ تن است که با بهره‌برداری آن زمینه اشتغال ۲۰ نفر نیز فراهم خواهد شد.

وی یادآور شد: همچنین واحد پودر آندالوزیت نهبندان با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است و تاکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رییس صنعت، معدن و تجارت نهبندان گفت: کارخانه بسته بندی آب آشامیدنی با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز در شهر شوسف به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی کارخانه فرآوری طلای هیرد نیز با سرمایه‌گذاری ۱۴۵ میلیارد تومان به زودی آغاز می‌شود اقدامات اولیه آن نیز در دست انجام است.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان است.


کد مطلب: 48733

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/48733/۴-کارخانه-فرآوری-مواد-معدنی-نهبندان-آماده-بهره-برداری

ماین نیوز
  http://www.minews.ir