گروه صنایع معدنی فولاد
 
در مجمع عمومی فوق العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان تصویب شد
افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه به ۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان
گروه صنایع معدنی >فولاد - در مجمع فوق العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان که با حضور ٦٣.٤ درصد سهامداران برگزار شد، با افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته از ۱۳ هزار میلیارد تومان به ۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان موافقت شد.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان امروز چهارشنبه در مجمع عمومی فوق العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه در هشت ماهه نخست امسال با تولید بیش از ٥ میلیون تن فولاد سهم ۳۸.۸ درصدی بازار کشور را در دست دارد، اظهار کرد: در این مدت گروه فولاد مبارکه با تولید ٦ میلیون و ٢٨٠ هزار تن، سهم ۴۶ درصدی بازار را به خود اختصاص داده است.

حمیدرضا عظیمیان افزود: تولید فولاد مبارکه در ٩ ماه امسال با افزایش ٧٥٠ هزار تن، به بیش از ٥ میلیون و ۹۷۰ هزار تن رسیده است.

وی با اشاره به اینکه میزان فروش محصولات فولاد مبارکه در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ٥ میلیون و ٧٥٢ هزار تن بود، افزود: این میزان فروش نسبت به سال گذشته ٦٠٠ هزار تن افزایش یافته است، همچنین میزان فروش داخلی فولاد در این مدت ٤ میلیون و ٦٠٠ هزار تن و میزان صادرات این شرکت یک میلیون و ١٠٠ هزارتن است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان اضافه کرد: مبلغ ریالی فروش فولاد مبارکه تا پایان آذر امسال بیش از ٢٩ هزار و ٦٠٠ میلیارد تومان است که در مقایسه با کل فروش سال گذشته که ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود، در این مدت با افزایش ١٣ هزار و ٤٠٠ میلیارد تومانی نسبت به دوره مشابه سال گذشته بوده است.

وی همچنین به عملکرد سودآوری فولاد مبارکه در ۶ ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت سود ناخالص شرکت با ۱۲۵ درصد رشد به ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان، سود عملیاتی با ۹۹ درصد رشد به ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، و سود خالص این شرکت با ۸۲ درصد رشد به ۸ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

عظیمیان یادآور شد: طی شش ماه نخست امسال سود هر سهم فولاد مبارکه با ۸۲ درصد افزایش از ۳۴ تومان و سه ریال به ۶۲ تومان و ۶ ریال رسیده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه با ثبت ارزش بازاری ۷۴۳هزار میلیارد ریالی، به لحاظ ارزش بازار بعد از پتروشیمی خلیج فارس، در مقام دوم بازار بورس قرار دارد.

عظیمیان در خصوص افزایش سرمایه این شرکت از محل سود انباشته، اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه ۸ هزار میلیارد تومان از محل سود انباشته به مجمع پیشنهاد داد که در نظر دارد ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای مخارج سرمایه ای بابت تکمیل طرح های در دست اجرا، ۶۴۸ میلیارد تومان برای افزایش سرمایه شرکت های فرعی، ۲۴۷ میلیارد تومان برای تملک سرمایه گذاری های بلندمدت در نظر بگیرد، همچنین رقم ۶ هزار میلیارد تومان برای تامین الکترودگرافیتی فولاد هزینه شده است.

وی با بیان اینکه الکترود گرافیتی مورد نیاز فولاد مبارکه یک کالای تحریمی است، تاکید کرد: فولاد مبارکه به منظور تامین الکترود گرافیتی برای سه سال آتی اقدام به برنامه ریزی نموده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تصریح کرد: این اقدام فولاد مبارکه در تامین با ثبات الکترود گرافیتی، موجب کاهش قیمت این محصول در کشور شده است.

وی با بیان اینکه افزایش سرمایه فولاد مبارکه موجب اصلاح ساختار مالی و قدرت بیشتر فولاد مبارکه برای حضور در بازار سرمایه می شود، اظهار کرد: این اقدام موجب تقویت بنیه فولاد مبارکه خواهد شد.

عظیمیان تاکید کرد: علاوه بر تامین الکترودگرافیتی، مواد مصرفی دیگر فولاد مبارکه از خارج وارد می شود که با تدابیر صورت گرفته، چالشی برای تامین این محصولات نخواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به اقدامات تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهد قاسم سلیمانی، اظهار کرد: به دنبال این اقدام آمریکا، بازارهای مختلف از جمله بورس دچار هیجان شد، با این وجود فولاد مبارکه از همان روز نخست با راهکارهای حمایتی و عملیاتی اجازه ندارد صف فروش ایجاد شود و ارزش سهام خود را حفظ کرد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ابرازامیدواری از آرام شدن بازار سرمایه طی روزهای آینده، از افتتاح واحد کنستانتره سنگان تا چند ماه آینده خبر داد.

در پایان این جلسه و بعد از گزارش بازرس قانونی بورس، مقرر شد از محل ۸ هزار میلیارد تومان سود انباشته شرکت فولاد مبارکه، سرمایه این شرکت از ۱۳ هزار میلیارد تومان به ۲۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

افزایش سرمایه فولاد مبارکه به تصویب هیئت مدیره این شرکت رسیده و مجوز رسمی آن از سازمان بورس گرفته و تشریفات قانونی آن برای افزایش سرمایه انجام شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰
کد مطلب: 48728
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا