گروه صنایع معدنی
 
تفاهم ذوب‌آهن اصفهان و وزارت کشور برای تامین ریل قطارهای شهری
گروه صنایع معدنی - ذوب‌آهن اصفهان برای تامین ریل قطارهای شهری به معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور کمک می‌کند. در تفاهم‌نامه‌ای که بین ذوب‌آهن اصفهان در زمینه تولید و تامین ریل مورد نیاز قطارهای شهری با حضور مهدی جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان امضا شد مقرر شد ذوب‌آهن در توسعه خطوط مترو کمک کند.
 
به گزارش ماین نیوز، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور در این خصوص گفت: امضای این تفاهم‌نامه در راستای اهداف ما برای توسعه حمل‌ونقل ریلی درون شهری و حومه و نیز نگاه ملی مجموعه وزارت کشور در حمایت از صنایع داخلی کشور و استفاده حداکثری از توانمندی‌های بومی است.

وی ابراز امیدواری کرد: با امضای این تفاهم‌نامه و تعامل و همکاری متقابلی که میان دولت، مدیریت شهری و صنعت ایجاد خواهد شد، علاوه بر توسعه حمل‌ونقل عمومی شهری که از دغدغه‌های مردم و اولویت‌های همه مسوولان است و تاثیر زیادی در کاهش آلودگی شهرهای بزرگ دارد، شاهد توسعه و حمایت از تولید ملی ریل موردنیاز خطوط متروی کلان‌شهرهای کشور باشیم.

وی اضافه کرد: در راستای اجرایی شدن مفاد این تفاهم‌نامه، اطلاعات مربوط به ریل مورد نیاز قطارهای شهری‌، توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور استخراج و پس از برآورد لازم سعی می‌کنیم در اسرع وقت، زمینه انعقاد و مبادله قرارداد واحد هریک از قطارهای شهری‌ با شرکت ذوب‌آهن اصفهان را فراهم کنیم.

جمالی‌نژاد با بیان اینکه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مناسبی در شرکت‌های تولیدکننده داخلی وجود دارد، افزود: هم اکنون بیش از ۵۰۰ کیلومتر خطوط مترویی مصوب در کلان‌شهرها درحال مطالعه و اجرا است که برهمین اساس برای اجرای این پروژه‌ها حدودا ۲هزار کیلومتر خطوط ریلی نیاز است که در مرحله اول برای خطوط ریلی درحال ساخت، هزار کیلومتر برای دو سال آینده ریل نیاز داریم که باید از سوی کارخانه ذوب‌آهن تهیه شود.

یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان نیز در این خصوص گفت: این مجتمع عظیم صنعتی آمادگی کامل برای تولید ریل مطابق آخرین استانداردهای جهانی (استاندارد EN۱۳۶۷۴) با مارک‌های مورد نیاز شرکت‌های مترو از جمله ریل UIC۵۴ و ریل S۴۹ را دارد. وی از آمادگی ذوب‌آهن اصفهان برای تامین تمام ریل مورد نیاز خطوط متروی کشور خبر داد و افزود: در گام اول ۶۰۰ تن ریل برای متروی بهارستان اصفهان تحویل داده شده است و تولید این محصول مطابق درخواست‌های بعدی انجام خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
کد مطلب: 48705
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد