گروه معادن سرب و روی
 
مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد:
افزایش ۱۴۷ درصدی استخراج معدن انگوران
بخش زیرزمینی 15 سال ذخیره دارد
گروه معادن >سرب و روی - مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد: میزان استخراج این مجتمع طی 9 ماهه امسال نسبت به برنامه، 147 درصد افزایش یافت.
 
به گزارش ماین نیوز، امید فلاح با بیان این مطلب گفت: مجتمع سرب و روی انگوران از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال، 664 هزار تن ماده معدنی استخراج کرد. اما برنامه تولید، ۴۵۳ هزار تُن بود.

وی افزود: این مجتمع طی 9 ماهه امسال، ۵ میلیون و ۱۹۱ هزار مترمکعب باطله برداری انجام داد که نسبت به برنامه (۳ میلیون و ۷۳۰ هزار مترمکعب)، ۱۳۹ درصد رشد داشت.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اظهار داشت: طی سال های ۵۸ تا ۸۵ در مجموع ۷ میلیون تُن ماده معدنی استخراج شد. این در حالی است که از سال 86 تاکنون، ۱۰.۳ میلیون تُن ماده معدنی استخراج شده است.

وی ادامه داد: طی سال های ۵۸ تا ۸۵ در مجموع ۴۸ میلیون تُن باطله‌ برداری انجام شد. اما این رقم از سال 86 تاکنون به ۲۰۶ میلیون تن رسید.

فلاح با اشاره به پیش بینی ذخایر معدن انگوران تا حداقل ۱۵ سال آینده، خاطرنشان کرد: طبق برآورد‌ها، موجودی بخش روباز تا ۴ سال آینده به اتمام می‌رسد اما در بخش زیرزمینی تا حدود ۱۵ سال برداشت مواد معدنی خواهیم داشت.

وی افزود: از سال 95، تعداد نیروهای بومی معدن انگوران، از ۳۹ به ۶۳ درصد رسیده است.

اجرای مسئولیت های اجتماعی

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی انجام شده در منطقه، تصریح کرد: اهدای کمک ۲۰ میلیارد ریالی به خانه بهداشت شهر دندی، احداث راه‌های آسفالت روستایی و نیز ارائه خدمات امدادی به در راه ماندگان و افراد برفگیر در جاده‌ها، از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: احداث 3 واحد تصفیه‌خانه و بازچرخانی پساب حاصل از آن به فضای سبز مجتمع، احیای عرصه‌های منابع طبیعی آسیب دیده طی فرآیند معدنکاری، اجرای پروژه‌های آبخیزداری و احداث پارک قوچ ارمنی، دریافت نشان جغرافیایی و دریافت نشان معدن سبز، بخش دیگری از مسئولیت‌های اجتماعی معدن انگوران است.

اجرای طرح گردشگری

فلاح در پایان با اشاره به راه‌اندازی تورهای گردشگری معدن، خاطرنشان کرد: مذاکراتی با متولیان استان زنجان درباره اجرای طرح گرشگری معدنی در انگوران صورت گرفته و به زودی این طرح در مجتمع سرب و روی انگوران عملیاتی خواهد شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۸
کد مطلب: 48698
 
مرجع : ایمیدرو