گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خبر داد؛
ارائه لیست نیازمندی‌های فناورانه و تجهیزاتی چادرملو در جشنواره ملی فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - چادرملو با اعتقاد راسخ به محقق کردن اهداف و آرمان توسعه یافتگی با بکارگیری توان متخصصان داخل کشور گام های بلندی برای کاهش هزینه های ناشی از واردات قطعات و قطع وابستگی برداشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمود نوریان مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در خصوص مشارکت چادرملو در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اظهار داشت: ما در این رویداد، این رویکرد را دنبال می کنیم که چگونه از ظرفیت های و توانمندی های بالقوه خودمان به بهترین وجه استفاده کنیم، این ظرفیت ها و توانمندی ها تنها مواد اولیه و تکنولوژی نیست بلکه مسئله مهمتر مدیریت توسعه بخشی و ارزش آفرینی در حوزه های مختلف اقتصادی با نگاه واقع بینانه به قابلیت ها است.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران حضوری فعال دارد و لیست نیازمندی های فناورانه و تجهیزاتی را که تاکنون و از طریق ساخت داخل تامین نشده را نیز جهت مهندسی معکوس و بومی سازی تهیه و در اختیار شرکت های سازنده قرار می دهد تا در صورت امکان ساخت، به این شرکت مراجعه و نسبت به ساخت آن ها اقدام نمایند.

از مهم‌ترین نکاتی که در مورد خودکفایی باید بدان توجه کرد، تکنولوژی و منابع مالی است.

چادرملو چند سالی است که بر روی تکمیل زنجیره تولید متمرکز شده و با ساخت و بهره برداری از واحدهای فرآوری و تولید محصولات فولادی، سنگ آهن صادر نمی کند چون معتقدیم که باید در محصولات اولیه ایجاد ارزش کنیم اما اینکه مدام گفته می شود خام فروشی نکنیم، من هم موافقم اما باید تعریف تخصصی و فنی از واژه خام فروشی داشته باشیم.

دومین جشنواره ملی فولاد ایران می تواند محمل مناسبی برای تبادل توانمندی های تولید کنندگان محصول و قطعات صنعتی، شرکت های دانش بنیان و صاحبان ایده و نوآوران با نیازهای صنعت کشور باشد.

شرکت چادرملو با اعتقاد راسخ به محقق کردن اهداف و آرمان توسعه یافتگی با بکارگیری توان متخصصان داخل کشور گام های بلندی برای کاهش هزینه های ناشی از واردات قطعات و قطع وابستگی برداشته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۳
کد مطلب: 48686
 
مرجع : اقتصاد آنلاین