گروه صنایع معدنی فولاد
 
در بزرگترین تولید کننده فولاد کشور؛
رکوردشکنی فولاد مبارکه در تحویل محصول به تولیدکنندگان لوله و پروفیل کشور
گروه صنایع معدنی >فولاد - امسال تحویل محصولات شرکت فولاد مبارکه به تولیدکنندگان لوله و پروفیل کشور 27 درصد رشد داشته است.
به گزارش ماین نیوز، مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: 9 ماهه امسال با 27 درصد رشد تحویل محصول به تولید کنندگان لوله و پروفیل کشور در سال رونق تولید و با حمایت حداکثری از صنایع داخلی به یک میلیون و 700 هزار تن رسیده است.

محمد تاجمیر ریاحی افزود: شرکت فولاد مبارکه اصفهان با افزایش عرضۀ محصولات خود به بازار داخل توانست مانع از واردات محصولات فولادی تخت و خروج بیش از 400 میلیون دلار ارز در سال از کشور شود.

وی گفت: همچنین این شرکت بزرگ فولادی تحویل محصولات خود به تولیدکنندگان لوله و پروفیل را از سال 94 تا پایان سال 97 با 120 درصد رشد از 776 هزار تن به یک میلیون و 709 هزار تن افزایش داده است.

محمد تاجمیر ریاحی، حمایت از صنایع پایین‌دستی و تأمین مواد اولیۀ صنایع فولادی کشور را با هدف توسعه و رونق تولید در کشور همواره از اهداف این شرکت دانست و افزود: در این زمینه این شرکت در سال‌های گذشته با افزایش ظرفیت و بهره‌مندی از توان حداکثری تولید به‌خوبی توانسته هدف افزایش عرضۀ محصولات فولادی تخت به بازار و تأمین حداکثری تقاضای مشتریان را محقق کند.

وی گفت:پارسال با صادرات حدود 300 هزار تن لوله و پروفیل، رکورد جدیدی در صادرات محصولات لوله و پروفیل ثبت شد که این میزان در مقایسه با سال 94 دو برابر بیشتر شده است.

مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزود: میزان صادرات این محصولات در هفت‌ماهۀ امسال هم 209 هزار تن افزایش یافته و با تداوم این روند پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به رکورد 400 هزار تن برسد.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی مطلوب تر در روند صادرات کشور و با تأمین منظم و طبق برنامۀ شرکت‌های تولیدی، گام‌های ارزنده‌تری برای ارزآوری و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی برداشته شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب: 48684
 
مرجع : صدا و سیما