گروه معادن سرب و روی
 
۶۶۴ هزار تُن ماده معدنی از معدن انگوران برداشت شد
گروه معادن >سرب و روی - مدیر مجتمع سرب و روی انگوران گفت: برنامه این مجتمع در تولید ماده معدنی برای ۹ ماهه سال جاری ۴۵۳ هزار تُن بود اما عملکرد مجتمع ۶۶۴ هزار تن و ۱۴۷ درصد بیشتر از برنامه بود.
 
به گزارش ماین نیوز، امید فلاح افزود: برنامه مجتمع در باطله‌برداری برای ۹ ماهه سال جاری نیز سه میلیون و ۷۳۰ هزار مترمکعب بود که عملکرد مجتمع با ۱۳۹ درصد پیشرفت نسبت به برنامه به پنج میلیون و ۱۹۱ هزار مترمکعب رسید.

وی اظهار داشت: از سال ۵۸ تا ۸۵ در مجموع، هفت میلیون تُن ماده معدنی استخراج شده در حالی که از سال ۸۵ تا کنون ۱۰.۳ میلیون تُن استخراج شده است.

فلاح خاطرنشان کرد: از سال ۵۸ تا ۸۵ در مجموع ۴۸ میلیون تُن باطله‌برداری شده در حالی که این میزان از سال ۸۵ تا کنون ۲۰۶ میلیون تن است.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ۴۲۸ هزار تُن ماده معدنی به فروش رسیده در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۵۵۰ هزار تن فروش داشتیم و امسال به دلایل مختلف با کاهش فروش مواجه که افزایش دپوی مواد معدنی را در پی داشت.

وی اظهار داشت: جمع موجودی انبار در قسمت روباز معدن، ۸۹۷ هزار تن در عیارهای مختلف و در زیرزمین، یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن است.

فلاح با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود معدن انگوران حداقل ۱۵ سال عمر داشته باشد، خاطرنشان کرد: طبق پیش‌بینی‌ها موجودی قسمت روباز در چهار سال آینده به اتمام می‌رسد اما در قسمت زیرزمینی پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۵ سال نیز برداشت مواد معدنی داشته باشیم.

وی مجموع شاغلان در این معدن را یک هزار و ۸۲ نفر خواند و گفت: ۳۶۰ نفر در قسمت روباز و ۳۷۵ نفر در تونل زیرزمینی اشتغال داشته و بقیه در سایر بخش‌ها و قسمت‌های مختلف پیمانکاری هستند.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان اینکه ۶۳ درصد از نیروهای معدن، بومی هستند، تصریح کرد: این میزان از ۳۹ درصد در سال ۹۵ به ۶۳ درصد رسیده است.

فلاح با بیان اینکه معدن انگوران علاوه بر پرداخت حقوقی، مسؤورلیت‌های اجتماعی نیز در منطقه انجام داده است، اظهار داشت: کمک ۲۰ میلیارد ریالی به خانه بهداشت شهر دندی، احداث راه‌های آسفالته روستایی، ارائه خدمات امدادی به در راه ماندگان و افراد برفگیر در جاده‌ها، احداث سه واحد تصفیه‌خانه و بازچرخانی پساب حاصل از آن به فضای سبز مجتمع، احیای عرصه‌های منابع طبیعی که طی فرآیند معدنکاری آسیب دیده بودند از جمله این اقدامات است.

وی افزود: اجرای پروژه‌های آبخیزداری و احداث پارک قوچ ارمنی، دریافت نشان جغرافیایی و دریافت نشان معدن سبز نیز بخش دیگری از برنامه‌های اجتماعی معدن انگوران است.

فلاح با اشاره به راه‌اندازی تورهای گردشگری معدن، خاطرنشان کرد: مذاکراتی با متولیان استان داشتیم و در حال اقدام هستیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب: 48677
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا