گروه معادن سرب و روی
 
ورود حفاران محلی و غیر بومی به منطقه معدن آلبلاغ ممنوع شد
گروه معادن >سرب و روی - فرماندار اسفراین از پایان مرحله هفتم پاکسازی و تخلیه منطقه آلبلاغ از بهره‌برداران غیرمجاز خبر داد و گفت: با متخلفان برخورد قانونی شده و به هیچ عنوان از این تخلف چشم پوشی نمی‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، طاهر رستمی اظهار داشت: هفتمین مرحله پاک سازی معدن آلبلاغ از فعالیت حفاران محلی و قاچاقچیان سنگ سرب و روی انجام شد.

رئیس شورای تامین افزود: هفتمین مرحله پاک سازی آلبلاغ از فعالیت حفاران محلی و قاچاقچیان سنگ سرب و روی با حضور تیم مشترکی از دستگاه‌های متولی انجام شد.

وی با اشاره به همکاری نیروهای مختلف از جمله نیروی انتظامی، بسیج، بخشداری، حفاظت محیط زیست، شوراهای اسلامی روستایی و دهیاری روستاهای شهرستان، هفتمین مرحله پاک سازی منطقه آلبلاغ از فعالیت حفاران محلی و قاچاقچیان ذخایر معدنی سرب و روی این معدن گفت: استقرار ایستگاه ایست و بازرسی و کنترل مبادی ورودی به ترتیب بر عهده نیروی انتظامی و حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی است.

فرماندار اسفراین از برنامه آلومینای جاجرم برای انسداد تونل‌های حفاری شده هم خبر داد.

معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات آلبلاغ و در محدوده حفاظت شده ساریگل شهرستان اسفراین قرار دارد که تا کنون بهره‌برداری غیر مجاز سودجویان بومی و غیر بومی از این معدن به کشته شدن 6 نفر منجر شده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
کد مطلب: 48648
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم