گروه معادن
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:
چهار مرحله از اختیارات شورای عالی معادن به استان‌ها تفویض شده است
گروه معادن - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تسهیل در رسیدگی به امور در شورای عالی معادن کشور تا کنون چهار مرحله، تفویض اختیار به استان‌ها انجام و نتایج خوبی نیز از این تفویض، حاصل شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفر سرقینی شامگاه سه‌شنبه در جلسه مشترک شورای عالی معادن کشور و شورای معادن استان زنجان، اظهار داشت: از زمانی که جلسات شورای عالی معادن کشور به صورت ادواری، مشترک با استان‌ها برگزار می‌شود، نتایج مهمی به دست آمده است.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده‌های معادن استان مربوطه و شنیدن نظرات و پیشنهادات استاندار و مدیران آن استان در جلسات مشترک در دستور کار قرار می‌گیرد.

سرقینی در خصوص مشارکت معدنکاران در ترمیم جاده‌های مشترک با روستاها، گفت: در معادن بزرگ، کمتر با این مشکل مواجه هستیم زیرا معادن بزرگ نه تنها راه را تخریب نمی‌کنند بلکه جاده‌ها را تعریض کرده و آسفالت‌ریزی باکیفیت نیز می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: جاده روستایی در حالت عادی ممکن است سال‌ها مورد استفاده قرار گیرد اما در صورت استفاده برای باربری معدن، انتظار می‌رود بهره‌برداران در معادن کوچک نیز همت کرده و جاده‌ها را بازسازی کنند.

در این جلسه پرونده ۱۷ معدن استان زنجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب: 48538
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا