گروه صنایع معدنی فولاد
 
بومی سازی ۸۵ درصد تجهیزات مکانیکی ذوب آهن
گروه صنایع معدنی >فولاد - تاکنون بیش از 85 درصد از قطعات وتجهیزات مکانیکی شرکت ذوب آهن اصفهان با اتکا به دانش داخلی صنعتگران بومی سازی شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، مرکز اصفهان؛ مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری وتعمیرات مهندسی نت مکانیک این شرکت گفت: اندک باقیمانده که در حال حاضر امکان تامین آنها در داخل کشور وجود ندارد، با توجه به دستیابی به دانش فنی و فناوری ساخت آنها در کارخانه، به دلیل محدودیت های تجهیزاتی و برخی ترافیک کاری در این مهندسی، از طریق سازندگان توانمند داخل کشور بومی سازی و تامین می شود.

سید وحید رضوی افزود: ذوب آهن اصفهان به عنوان بنیانگذار صنعت فولاد کشور با توجه به داشتن نقش محوری در توسعه صنعتی کشور، همواره توانسته است در مسیر تامین نیازهای مصرف داخل محصولات فولادی وافزایش تنوع آنها همچنین بدست آوردن سهم قابل توجه ای از بازارهای صادراتی گام بردارد.

وی پرورش نیروی انسانی متخصص و توانمند را محور توسعه و ارتقاء این شرکت دانست و گفت : در این رابطه نقش واحدهای پشتیبانی تولید به ویژه مدیریت مهندسی نت در حفظ آماده به کاری تجهیزات خطوط تولید وپویایی وارتقاء جایگاه ذوب آهن در کشور همواره اثرگذار وستودنی بوده وهست.

مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری وتعمیرات مهندسی نت مکانیک شرکت ذوب آهن اصفهان، محیط زیست را مهم ترین اولویت ذوب آهن به عنوان پرچم دار صنعت سبز برشمرد و افزود: مهندسی نت در سال جاری با برنامه ریزی منسجم ودقیق نسبت به ساخت و مونتاژ و تحویل 74 مجموعه درب فلکسیبل سهم بسزایی ایفاد کرده، به نحوی که نتایج موفقیت آمیز آن بازتاب بسیار گسترده وافتخار آمیزی برای ذوب آهن داشته است.

سید وحید رضوی گفت: ساخت ۷۴ مجموعه درب فلکسیبل دیگر هم آغاز شده که امید است تا بهار سال آینده به پایان برسد و منجر به رفع آلودگی های زیست محیطی در این بخش از ذوب آهن شود.

وی افزود: با اتکا به دانش وتجربه آتشکاران ذوب آهن، اجرای طرح های توسعه شرکت ذوب آهن از پیشرفت چشمگیری برخوردار است که از جمله این طرح ها می توان به طرح های هات شارژینگ، تغلیظ سنگ آهن، برج خاموش کننده کک سازی و مهم ترین آنها طرح افتخارآمیز PCi اشاره کرد.

مدیر برنامه ریزی و نظارت بر نگهداری وتعمیرات مهندسی نت مکانیک این شرکت ، ذوب آهن اصفهان را یکی از موفق ترین شرکت ها در زمینه بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز کارخانه در ایران معرفی کرد و گفت:ساخت قطعات مجموعه هوای دم کوره بلند های شماره1و 2و 3، ساخت رولیک و رینگ اسلیو کارگاه های مهندسی نورد، طراحی دربهای فلکسیبل باتری شماره3 بخش کک سازی، ساخت ستاره خردکن آگلوماشین های شماره 1 تا 4 ، تهیه نقشه های تجهیزات مکانیکی وساخت قطعات وتجهیزات واجرای ریومپینگ ایستگاه ریخته گری شماره7 بخش فولاد سازی به روش مهندسی معکوس، ساخت لوله وتجهیزات نمونه بردار گاز کوره بلند شماره 3 ، ساخت تجهیزات روتاری والوهای سیستم های تصفیه غبار و طراحی و ساخت تجهیزات پروژه تغلیظ سنگ آهن از جمله قطعات بومی سازی شده در شرکت ذوب آهن اصفهان است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: 48530
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما