گروه معادن مس
 
سرعت‌بخشی به توسعه سونگون از سوی مدیرعامل شرکت مس
گروه معادن >مس - محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، بابیان این‌که بخش معدن بزرگترین موهبت الهی در استان آذربایجان‌شرقی بوده که کمتر از آن استفاده شده است اظهار داشت: استان از لحاظ وسعت معادن مس و غلظت آن درسطح کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، بابیان این‌که بخش معدن بزرگترین موهبت الهی در استان آذربایجان‌شرقی بوده که کمتر از آن استفاده شده است اظهار داشت: استان از لحاظ وسعت معادن مس و غلظت آن درسطح کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

محمدرضا پورمحمدی، روز شنبه (30 آذرماه) در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح‌های تکمیل چرخه تولید مجتمع مس سونگون با بیان اینکه در این استان معادن مس، طلا، کائولین و نفلین وجود دارد، اظهار داشت: با توسعه مراحل بهره برداری از این معادن و راه‌اندازی صنایع پایین‌دستی آن‌ها می‌توان از خام فروشی در معادن جلوگیری کرد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای عملیات تکمیل مراحل تولید مس سونگون، تولید نفلین سینیت سراب و راه اندازی قطب سوم خودرو در استان در آینده نزدیک، گفت: اجرا و بهره برداری از این طرح‌ها تحول زیادی در رونق اقتصادی و اشتغال استان ایجاد می‌کند.
پورمحمدی، ادامه داد: این طرح‌ها زمانی اجرا و تکمیل می‌شوند که کشور در سخت‌ترین زمان تحریم‌ها قرارگرفته است و این امر نشان از عزم و اراده مردم و توانایی داخلی برای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص رونق تولید دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 48528
 
مرجع : مجتع مس سرچشمه