گروه صنایع معدنی فولاد
 
پهلوگیری کشتی ۷۴ هزار تنی مواداولیه ذوب آهن در بندر چابهار
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین کشتی با ظرفیت ۷۴ هزار تن محموله وارداتی مواد اولیه ذوب آهن اصفهان در بندر چابهار پهلوگیری کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین شهدادی  اظهار داشت: کشتی حامل دومین محموله مواد اولیه مورد استفاده شرکت ذوب آهن اصفهان با آبخور ۱۵ متر بلافاصله بعد از ورود به لنگرگاه بندر شهید بهشتی در اسکله طرح توسعه این بندر پهلوگیری کرد و عملیات تخلیه آن آغاز شد.

وی افزود: با توجه به تجهیزات پیشرفته و امکانات موجود در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور، پیش‌بینی می‌شود روزانه افزون‌بر ۱۰ هزار تن از این محموله تخلیه شود.

معاون بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با ورود این کشتی حدود ۳ هزار و ۵۰۰ تردد جاده‌ای از مسیر بندر چابهار به مقاصد مصرف در اصفهان ایجاد خواهد شد.

وی گفت: با توجه به انتخاب این بندر راهبردی توسط شرکت ذوب آهن اصفهان برای انتقال محموله‌های وارداتی و صادراتی، ضروری است جهت تامین کامیون، کاهش هزینه‌های حمل و نقل زمینی، تامین بار برگشت صادراتی و اعطای مشوق‌هایی برای رانندگان این ناوگان برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اولین محموله مواد اولیه مورد استفاده شرکت ذوب آهن اصفهان شهریور امسال از طریق بندر چابهار وارد کشور شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶
کد مطلب: 48516
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا