گروه صنایع معدنی سیمان
 
رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران مطرح کرد
انتقاد به اثرات مخرب زیست‌محیطی کارخانه سیمان
گروه صنایع معدنی >سیمان - رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران به اثرات مخرب زیست‌محیطی کارخانه سیمان انتقاد کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، زهرا صدراعظم نوری، پیش از قرائت متن تذکر خود به استعفای محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری اشاره کرده و گفت: تاسف خودم را نسبت به از دست دادن مدیر پاکدست، متخصص و متعهد شهرداری ابراز می کنم.

وی ادامه داد: شهرداری از خدمات ارزنده مدیر متخصص محروم شد؛ اگرچه جامعه علمی از علم و تخصص ایشان بهره‌مند می‌شوند.خسته نباشید عرض می‌کنم و قطعا شهروندان از برکات حضور ایشان بهره‌مند شده و خواهند شد.

نوری در ادامه به فعالیت کارخانه سیمان در شهرری و اثرات مخرب زیست محیطی آن اشاره کرده و گفت: متأسفانه طی روزهای گذشته تا به حال شهروندان شهر تهران درگیر آلودگی هوای شهر هستند، معضل آلودگی هوا یکی از مسائل و مشکلات بسیار مهم محیط زیستی است که سالهاست کشورهای جهان و کشور ایران را تحت تأثیر قرار داده و هر روز بر تبعات و شعاع اثرگذاری آن افزوده می شود.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای موجود، سالانه بسیاری از انسان ها بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند، به این دلیل تلاش برای داشتن هوای پاک در چند دهه اخیر فراگیر شده و آن را به صورت یک مطالعه بین المللی ظاهر ســـاخته است، زیرا هوا هیچ مرزی را به رســــمیت نمی شناسد.

نوری با بیان اینکه کلانشهر تهران نیز از دامنه پر نفوذ آلاینده های جوی بی نصیب نمانده است،اظهار کرد: بر اساس قوانین و مقررات کشور به خصوص قانون هوای پاک برای مبارزه با این پدیده تکالیفی برای دستگاه ها تعیین و طی سنوات گذشته تا به حال تقنین شده است تا با انجام آنها بتوان بر مشکلات بزرگ محیط زیستی فائق آمد.

وی اضافه کرد: متأســــفانه در حوزه اقدام به دلیل جزیره ای بودن دستگاه های متولی، مبارزه با آلودگی هوا آن گونه که باید اثر بخشی نبوده است.در این راستا یکی از مواردی که به صورت مستمر از جانب شورای شهر دوره پنجم مورد پیگیری قرارگرفته، موضوع رسیدگی به وضعیت آلایندگی کارخانه سیمان تهران می باشد که کلیه مراجع ذیربط اعلام داشته اند فعالیت مجموعه سبب انتشار قابل توجه ذرات معلق و آلوده شدن محیط زیست منطقه می گردد. اما صرفا واحد مذکور در فهرست صنایع آلاینده قرار گرفته است و منجر به تعطیلی فعالیت و یا رفع آلودگی کامل نشده است.

نوری در پایان تاکید کرد: در این خصوص ضروری است دستگاه های ذیربط، به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری منطقه ۲۰ نسبت به بررسی و ارزیابی فعالیت واحد اقدام و در صورت استمرار انتشار آلاینده ذرات معلق کمتر از (۱.۵ میکرون) فعالیت واحد موصوف را متوقف کنند. شهرداری منطقه ۲۰ نسبت به آلودگی هوا خصوصاً کاهش ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون باشیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 48457
 
مرجع : خبرگزاری مهر