گروه صنایع معدنی سیمان
 
افزایش محرمانه مازوت و تعطیلی حتمی کارخانه های سیمانی
درخواست از معاون وزیر
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیرعامل یک شرکت سیمانی با ارسال نامه ایی به معاون وزیر صنعت از افزایش محرمانه قیمت مازوت و تعطیلی حتمی کارخانه های این صنعت خبر داد و خواهان حل مشکل شد .
 
به گزارش ماین نیوز، شهریار گراوندی مدیرعامل سیمان سامان غرب با ارسال نامه ای به جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت از افزایش قیمت مازوت و تعطیلی حتمی کارخانه های این صنعت خبر داد.

متن نامه :

پیرو قطع گاز کارخانجات سیمان از 5 روز گذشته و با عنایت به مصوبه هیئت وزیران مبنی بر ارائه سوخت مازوت جایگزین سوخت گاز براساس قیمت گاز مصرفی کارخانجات سیمان ، شرکت‌های سیمانی اقدام به خرید مازوت از پخش فرآورده‌های نفتی نموده‌‌اند لیکن متأسفانه علی رغم واریز وجه پس از چند روز بلاتکلیفی صبح روز شنبه مورخ 23 آذرماه 98 اعلام داشته اند که طی نامه‌ای محرمانه از وزارت نفت قیمت هر لیتر مازوت 320 تومان می‌باشد و نمی‌توانند براساس مصوبه اقدام کنند.

همچنین با عنایت به افزایش قیمت حمل فرآورده‌های نفتی، آن دسته از کارخانجات که از پالایشگاه دور هستند عملاً ادامه فعالیت کارخانجات سیمان با نرخ‌های اعلام شده را ندارند چرا که قیمت فروش سیمان براساس نرخ‌های ابلاغی صورت گرفته و نرخ جدید انرژی عملا کلیه کارخانجات سیمان را با زیان‌ده همراه خواهد کرد.

با توجه به مطالب فوق احتمال توقف کارخانجات سیمان طی یکی دو روز آینده حتمی خواهد بود لذا از جنابعالی که اشراف کامل به قیمت تمام شده سیمان کارخانجات کشور دارید درخواست می‌شود در شرایط بد اقتصادی موجود که نه تنها تأمین سیمان کشور بلکه تأثیر نامطلوبی در صادرات بوجود خواهد آمد. استدعا داریم دستور پیگیری و رفع مشکل حادث را صادر کنید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
کد مطلب: 48454
 
مرجع : بورس پرس