گروه معادن
 
راه اندازی کارخانه آهک هیدراته شهرستان چِرام تا شهریور سال آینده
استاندار کهگیلویه و بویراحمد: ایمیدرو به شکوفایی ظرفیت های معدنی استان نگاه ویژه دارد
گروه معادن - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: پروژه آهک هیدراته شهرستان چِرام با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومان و اشتغالزایی 100 نفر طی هشت ماه آینده به بهره برداری می رسد.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر خداداد غریب پور که در نشست با استاندار کهگیلویه و بویراحمد سخن می گفت، افزود: ایمیدرو آمادگی دارد تا زیرساخت های مورد نیاز کارخانه های فسفات و آهک هیدراته کوه لار شهرستان چرام را تامین کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص پهنه های اکتشافی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهرماه امسال تفاهم نامه ای با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان منعقد شد و برگزاری مناقصه جهت اخذ مشاور انجام شده است.

رییس هیات عامل ایمیدرو افزود: بر این اساس طی دو هفته آتی قرارداد شروع فعالیت های اکتشافی در استان ابلاغ خواهد شد.

شناسایی 4 محدوده امیدبخش

غریب پور اعلام کرد: چهار محدوده امیدبخش بوکسیت و فسفات در محدوده ای 400 کیلومتری شناسایی شده است.

وی افزود: به طور حتم با توجه به وجود ذخایر سلستین، بوکسیت و فسفات در این استان، می توان اقدام به احداث کارخانه هایی همچون خردایش بوکسیت و یا آلومینا کرد.

طرح پتانسیل یابی

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه طرح جامع پتانسیل یابی در استان های کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، چهار محال و بختیاری و فارس انجام شده است، گفت: طی روزهای آینده قرارداد مربوط به این طرح ابلاغ و شروع فعالیت های پتانسیل یابی مواد معدنی در این استان ها آغاز خواهد شد.

اقدامات ایمیدرو در شکوفایی ظرفیت های معدنی استان

در این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز طی سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه ایمیدرو اهتمام جدی به شکوفایی ظرفیت های بالقوه معدنی استان دارد.

حسین کلانتری افزود: طی چند سال گذشته با وجود ظرفیت های استان در حوزه هایی همچون فسفات و بوکسیت، اقدامات قابل توجهی در حوزه معادن صورت نگرفت.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده در احداث طرح فسفات چرام گفت: اقدامات انجام شده در زمینه سرمایه گذاری و تامین زیرساخت های این طرح در دستور کار استانداری است و امیدواریم با حمایت ایمیدرو، هرچه زودتر شاهد راه اندازی این طرح باشیم.

ظرفیت معادن کوچک

کلانتری با اشاره به طرح احیای معادن کوچک و ارزش افزوده حاصل از اجرای این طرح برای استان و کشور، گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های مناسبی در بخش معادن کوچک دارد و توقع از این حوزه بسیار زیاد است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اشتغال، دغدغه کنونی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد است و امیدواریم با اقدامات توسعه ای ایمیدرو در فعال سازی معادن این استان، رونق تولید و اشتغال را شاهد باشیم.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۳
کد مطلب: 48412
 
مرجع : ایمیدرو