گروه معادن سنگ آهن
 
گل‌گهر سیرجان بیشترین رشد فروش را در کشور کسب کرد
گروه معادن >سنگ آهن - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان توانست با رشد ۷۴درصدی، بیشترین افزایش فروش را بین غول‌های معدنی و صنایع معدنی ایران کسب کند.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان روز دوشنبه افزود: این شرکت با فروش بیش از یکهزار و ۲۳۳ میلیارد تومان در ماه قبل، رقم رشد ۷۴درصدی را در این شاخص به ثبت رساند که بالاتر از رشد بزرگان معدنی و صنایع معدنی ایران بوده است.

جمشید ملارحمن افزود: بر اساس گزارش کومودیتیز، در مدت مورد بررسی مجموع فروش شرکت های زنجیره معدن در بورس تهران، به بیش از ۱۲هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید که این عدد، رشد ۲۶درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شرکت های این حوزه اکنون سهم ۲۴درصدی از کل فروش شرکت های بورسی را در اختیار دارند.
ملارحمن اظهار داشت: طی هشت ماه سال ۹۸ نیز ارزش کل فروش شرکت های زنجیره معدن بورس تهران، از ۹۸هزار میلیارد تومان عبور کرد که در این میان شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با فروش ۸هزار و ۶۷۲ میلیارد تومانی، سهم نزدیک به ۹درصدی از کل فروش را در اختیار گرفت.

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر بزرگترین تولیدکننده کنسانتره و گندله سنگ آهن در ایران است. این شرکت در ماه گذشته نیز طی مراسمی با حضور رییس جمهوری بیش از هشت هزار ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در منطقه گل گهر را وارد مدار تولید کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲
کد مطلب: 48408
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا