گروه معادن
 
در مورد اثر منفی افزایش ۸۶ درصدی بهره مالکانه معادن:
معاون مالی "ومعادن" خیال سهامداران شرکت های معدنی راحت کرد
گروه معادن - معاون مالی شرکت توسعه معادن و فلزات خیال سهامداران شرکت های معدنی در مورد اثر منفی افزایش ۸۶ درصدی بهره مالکانه معادن راحت کرد و گفت : این موضوع اثری ندارد.
 
به گزارش ماین نیوز، مرتضی علی‌اکبری درباره افزایش 86 درصدی بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن که از هزار و 500 سال گذشته به دو هزار و 800 میلیارد تومان در لایحه بودجه سال آینده رسانده گفت: این موضوع مربوط به تمام معادن ایران از جمله آهک، گچ، آهن، سیمان و همه مواد معدنی بوده و محدود به شرکت های سنگ‌آهن نیست

وی افزود: علاوه بر این مبلغ اعلامی مربوط به معادن بزرگ نبوده و شرکت های معدنی بزرگ چادرملو، گهر زمین و گل گهر حق انتفاع پرداخت می‌کنند و قرار داد چندساله با ایمیدرو داشته و حق پروانه پرداخت می‌کنند. بنابراین ارتباطی به و هزینه بهره مالکانه ندارند و افزایش بهره مالکانه ، اثری بر این سه شرکت‌ ندارد اما برای فولاد صبا نور که بدون حق پروانه ، حقوق دولتی می دهد متفاوت بوده و باید اثر افزایش 86 درصدی را کند.

علی اکبری ادامه داد: ملی مس هم باید حقوق دولتی پرداخت کند اما 2800 میلیارد تومان لایحه بودجه در صورت تصویب نهایی، بین همه معادن تقسیم می‌شود .
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹
کد مطلب: 48407
 
مرجع : بورس پرس