گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
درآمدهای سازمان زمین شناسی به شکل اختصاصی مصرف می‌شود
گروه اكتشاف و زمين شناسي - براساس لایحه بودحه ۱۳۹۹ درآمدهای سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور مربوط به خدمات زمین شناسی، اکتشافی و آزمایشگاهی پس از واریز به خزانه، اختصاصی تلقی می‌شود و پس از ابلاغ تخصیص توسط سازمان برنامه و بودجه قابل هزینه کرد است.
 
به گزارش ماین نیوز، در چارچوب بودجه دستگاه های سیاستگذار، برنامه اکتشاف منابع معدنی در بخش هزینه ای برای سال ۹۷ که صفر منظور شده، سال ۹۸ هم رقمی تخصیص نیافته است، اما در بخش تملک دارایی های سرمایه ای برای سال ۹۸ رقم ۱۵۴ هزار میلیارد ریال مصوب شده است.

علاوه براین در ارتباط با تملک دارایی های سرمایه ای در بخش عمومی برای سال ۹۹ برآورد ۲۰ میلیارد ریال شده، اما در زمینه اختصاصی صفر منظور شده است.

براساس لایحه یاد شده، برای سال ۱۴۰۰ نیز برآورد تملک دارایی های سرمایه ای - عمومی رقم ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

برای ارتقای بهره وری معادن هم در سال ۹۷ در بخش هزینه ای یکهزار و ۳۲۲ میلیارد و ۳۷۲ میلیون ریال صرف شد و امسال هم رقم ۴۱۸ میلیارد و ۷۰۴ میلیون ریال مصوب شده و برای سال ۱۳۹۹ در بخش عمومی ۲ هزار و ۴۹۵ میلیارد و ۱۷۱ میلیون ریال برآورد شده و این رقم برای ۱۴۰۰ در بخش هزینه ای براورد رقم ۲ هزار و ۵۲۸ میلیارد و ۲۷۳ میلیون ریال شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال ) و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب: 48391
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا