گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
همسو با تلاش‌های زیست‌محیطی‌ غول‌های فناوری؛
استفاده از آلومینیوم بدون کربن در محصولات اپل
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - کمپانی اپل در حرکتی زیست‌محیطی اقدام به خرید نوع جدیدی از آلومینیوم کرده است که در فرآیند تولید آن از کربن استفاده نمی‌شود و در نظر دارد تا از آن در ساخت محصولات خود استفاده کند.
 
به گزارش ماین نیوز، آلومینیوم یکی از فلزات پرکاربرد در ساخت بسیاری از محصولات امروز در حوزه فناوری است. کمپانی اپل نیز یکی از آن شرکت‌هایی است که از این ماده به طور گسترده در خط تولید محصولاتی چون گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، آی‌پد، اپل واچ، مک‌بوک‌ها و ای‌مک خود استفاده می‌کند. اما فرآیند تولید این فلز چندان با محیط‌زیست سازگار نیست، حقیقتی که به تازگی به دست یک شرکت آلومینیوم سازی تغییر کرده است.

به گزارش رسانه‌های خبری، کمپانی اپل نخستین آلومینیوم بدون کربن جهان را از شرکت کانادایی الیسیس خریداری کرده است. اما منظور از آلومینیوم بدون کربن چیست؟ در فرآیند تولید آلومینیوم به طور معمول از کربن استفاده می‌شود اما در ساخت این نوع آلومینیوم جدید یک ماده رسانا جایگزین کربن شده است. تولید این نوع آلومینیوم ضمن کاهش نیاز و وابستگی به آلاینده‌ای چون کربن، فواید دیگری نیز دارد که از آن جمله می‌توان به آزاد شدن اکسیژن به جای دی‌اکسیدکربن در ضمن فرآیند تولید اشاره کرد. با توجه به میلیون‌ها گوشی هوشمند، تبلت و کامپیوترهایی که اپل در سال تولید می‌کند، استفاده از آلومینیوم بدون کربن در آن‌ها، تغییری مهم و ملموس خواهد بود.

با این حال هنوز روشن نیست که اپل چه مقدار از این نوع آلومینیوم خریداری کرده و در کدام یک از محصولات خود از آن استفاده خواهد کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷
کد مطلب: 48366
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا