گروه معادن سنگ آهن
 
آغاز تولید گندله خام اولیه در شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد
گروه معادن >سنگ آهن - تولید گندله خام اولیه در کارخانه گندله‌سازی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در آبان ماه ۹۸ آغاز شد. مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد در بازدید از کارخانه گندله‌سازی در جریان مراحل راه‌اندازی این بخش قرار گرفته و تولید گندله خام اولیه توسط ۶ عدد دیسک دوار رسما آغاز شد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد مدنی فر اظهار داشت: تغذیه دیسک‌های دوار با ظرفیت اسمی ۱۱۰ تن در ساعت به وسیله میکس کنسانتره با بنتونیت و پاشش آب انجام می‌گیرد و جهت پیش گرمایش، گندله خام یا green plete فراهم می‌شود.

وی افزود: گندله نهایی پس از خروج از کوره توسط سیرکولار کولر سرد شده و در مرحله احیا به آهن اسفنجی تبدیل و پس از ذوب نیز به محصولات فولادی جهت استفاده تبدیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد ضمن تشکر از همه کارکنان و مسئولان، توضیحاتی در خصوص اهمیت راه‌اندازی کارخانه گندله سازی و تولید گندله به عنوان صنایع بالادستی فولاد بیان کرد و با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۸ از سوی رهبر معظم انقلاب به نام رونق تولید، از عزم جدی کارکنان این شرکت برای به تولید رساندن کارخانه گندله‌سازی خبر داد.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: این شرکت به عنوان یکی از مجموعه‌های تاثیرگذار در تولید پایدار کنسانتره و گندله در منطقه و کشور، به دنبال تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ یعنی تولید ۵۵ میلیون تن فولاد است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
کد مطلب: 48314
 
مرجع : فلزات آنلاین