گروه صنایع معدنی فولاد
 
نرخ فولادی‌ها منطقی‌تر شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است.
به گزارش ماین نیوز، با وجود آنکه قیمت های جهانی محصولات فولادی رشد نداشته، قیمت محصولات فولادی در بورس کالا افزایش محسوسی داشته است.

نعمت اله محسنی کارشناس صنعت فولاد در خصوص دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی در بورس کالا بیان کرد: تقاضای محصولات فولادی در بازار داخل افزایش داشته و این افزایش تقاضا، افزایش قیمت ها را در پی داشته است؛ اما نکته حایز اهمیت این است که قیمت محصولات فولادی پایین تر از قیمت های جهانی بوده و شیب صعودی قیمت محصولات فولادی، در واقع قیمت ها را منطقی تر و واقعی تر کرده است. اما قیمت محصولات فولادی هنوز هم از قیمت واقعی و جهانی کمتر است.

وی افزود: البته زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است. با توجه به اینکه تغییری در سطح تقاضای واقعی مصرف ایجاد نشده، در صورت ثبات قیمت های جهانی، احتمالا روند افزایش تقاضا تداوم نخواهد داشت.

محسنی در رابطه با پیش بینی روند قیمت محصولات فولادی گفت: فعلا نمی توان پیش بینی کرد افزایش قیمت ها تداوم خواهد داشت یا نه؛ اما مشکلی بر سر راه تولید فولاد ایران نیست و به نظر می رسد تولید و فروش ۲۸ میلیون تن فولاد در سال جاری، محقق خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب: 48307
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز