گروه صنایع معدنی سیمان
 
مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم خبرداد:
صادرات ۴۸ هزار تن کلینکر به مقصد امارات متحده عربی
گروه صنایع معدنی >سیمان - مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات پنجمین محموله کلینکر تولید شده توسط کارخانه سیمان قشم در سال جاری به وزن 48 هزار تُن به مقصد کشور امارات متحده عربی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، هرمز امیری بیان کرد: بارگیری این محموله توسط کشتی OCEANMASTER در اسکله کاوه قشم طی پنج روز (از چهارشنبه 29 آبان ماه تا دوشنبه 4 آذرماه) انجام شد.

وی ادامه داد: این محموله، پنجمین محموله صادراتی از محصول کلینکر شرکت سیمان قشم در سال رونق تولید است که از جزیره قشم صادر می شود.

مدیر توسعه و تجارت سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه رویکرد منطقه آزاد قشم در افزایش صادرات کالاهای اساسی و کاهش واردات است، تصریح کرد: به همت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با توجه به منویات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی، توسعه کارگاه های تولیدی که محصولات باکیفیت برای ورود به بازار جهانی تولید می کنند مورد توجه جدی قرار گرفته است.

امیری خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۶۵ هزار تن از محصولات تولید شده شرکت سیمان قشم شامل سه محموله سیمان و پنج محموله کلینکر به خارج از کشور صادر شده است.

شایان ذکر است شرکت سیمان یکی از شرکت‌های تحت حمایت سازمان منطقه آزاد قشم است که از سال 1379 فعالیت خود را در این منطقه آغاز کرده و طی این مدت محصولات تولیدی خود را به 13 کشور آسیایی و آفریقایی از جمله عراق، امارات، کویت، مصر، تاجیکستان، ترکمنستان، عربستان، عمان، سریلانکا، هند و پاکستان صادر کرده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 48260
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا