گروه صنایع معدنی فولاد
 
در بزرگترین تولید کننده فولاد کشور
پیشرفت موفقیت‌آمیز طرح تعویض درایوهای خط نورد گرم
گروه صنایع معدنی >فولاد - طرح تعویض درایوهای خط نورد در بزرگترین تولید کننده فولاد کشور با پیشرفت قابل توجهی در دست اجراست.
 
به گزارش ماین نیوز، سرپرست تعمیرات نورد مقدماتی خط نورد گرم شرکت فولاد مبارکه، هدف از اجرای این طرح را کاهــــش توقفات، تسهیــــل در نگهـــــداری و تعمیرات و افزایش کمی و کیفی تولید و سودآوری بیان کرد و گفت: درایوهای آنالوگ خط نورد گرم که از ابتدای راه‌اندازی مشغول به کار بوده‌اند، نیاز مبرمی به تعمیر، تعویض و به‌روزرسانی قطعات داشت تا با تسهیل در روند عیب‌یابی و تعمیرات، از بروز توقفات ناخواستۀ خط تولید پیشگیری شود.

مهدی طالب افزود: این عملیات تعمیراتی از پارسال با برنامه‌ریزی و طراحی دقیق عملیات، در مذاکره ای با شرکت طرف قرارداد عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی مدت‌زمان اجرای این فرایند بسیار حساس را دو سال اعلام کرد و گفت: نخستین مجموعه شهریور امسال در کلاف پیچ (کویلر) شمارۀ سه نصب و راه‌اندازی شد.

سرپرست تعمیرات نورد مقدماتی خط نورد گرم شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزود: در ادامه، اجرای این طرح به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده که درایو قفسۀ دوم نورد نهایی که دومین مرحلۀ کار است، در تعمیرات برنامه‌ریزی‌شدۀ سالانه، آبان ماه سال جاری نصب و راه‌اندازی شود.

وی گفت: با توجه به مزایای فنی و به‌روز بودن درایوهای فعلی، اجرای این طرح منجر به کاهش توقفات و تسهیل در نگهداری ، تعمیرات و درنهایت افزایش تولید و سودآوری برای شرکت خواهد شد.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید کننده بیش از نیمی از فولاد کشور است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب: 48246
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما